Kávové darčeky pre kávovar Flair Espresso

Aktualizácia vášho kávovaru Flair

Najprv začnem príslušenstvom kávovaru Flair Espresso priamo od výrobcu. Majitelia kávovarov Flair, medzi ktoré patrí aj váš blízky mlynček na kávu, majú radi možnosť, okrem iného,prispôsobiť si svoj cestovný kávovar podľa svojich predstáv. Alebo skôr s niekoľkými obmenami, výmenou určitých dielov môžu svoj Flair premeniť.

Časti, z ktorých sa kávovary Flair skladajú, sa dajú kúpiť aj samostatne. Eštedôležitejšie je, že súkompatibilné medzi rôznymi verziami kávovaru. Ak teda hľadáte darček pre majiteľa kávovaru Flair Classic, môžete mu darovať napríklad kompletný balík na upgrade na Flair PRO2.

Ďalšie príslušenstvo Flair

Ak váš barista vlastní najvyššiu verziu kávovaru Flair PRO2, stále existujúpomôcky, ktoré potešia. Napríklad teplotný pás pre hlavu kávovaru ,delená výlevka alebo pomôcka na prípravu dvoch espress naraz alebo "fantastické "zrkadlo na sledovanie toku espressa z portafiltru.

Baristické potreby: funkčné darčeky pre milovníkov kávy

Ak hľadáte naozaj praktický darček, ktorý bude obdarovaný používať každý deň, poobzerajte sa po nepostrádateľných kúskoch baristického vybavenia. Najlepší spôsob, ako podporiť svojho blízkeho pri príprave dokonalého espressa, je zaobstarať mu kvalitný mlynček a digitálnu váhu.

Pri mlynčeku na kávu je dôležité vyberať na základe možnosti nastavenia hrubosti mletia na espresso a kvality spracovania. Čo znamená, že mlynček:

  • S mlecími kameňmi vyrobenými z kvalitných materiálov,
  • precíznym spracovaním mlecieho mechanizmu na dosiahnutie konzistentnosti mletia
  • a praktickým dizajnom na jednoduché mletie (protišmykový, ľahko ovládateľný).

Keďže hovoríme o mlynčeku na jemné mletie espressa, bude musieť zvládnuť aj mikrometrické nastavenie jemnosti mletia.

Vyvážený darček na kávu?

Čo tak darovať superschopnosť na skrotenie extrakcie espressa pre jednoduchú prípravu dokonale lahodnej kávy? To znie ako úžasný darček! Ak má barista v pravej ruke ten správny mlynček, v tej druhej určite udrží váhu. Nie len tak hocijakú váhu, ale baristovu váhu. Takú, ktorá rýchlo a presne odváži kávu na desatiny gramov a zároveň spočíta čas extrakcie. A naše praktické váhy toho dokážu oveľa viac.

Hľadáte kanvicu ako darček?

Že ste do svojho kávovaru Flair naliali vodu zo starej kanvice, ktorej ohrev vody na sporáku trval tak dlho? Máte skvelý nápad darovať novú kanvicu! Dovoľte mi, aby som vás len trochu nasmeroval nakanvicu, ktorá je najvhodnejšia na prípravu kávy.

Ideálnou kanvicou, nielen na prípravu espressa v kávovare Flair , súbaristické kanvice s husím krkom. Máme ich pre bežné aj indukčnésporáky, ako aj termoregulačnékanvice. Medzi ich nesporné výhody patrí:

  • Nastavenie presnej teploty vody na prípravu konkrétnej kávy,
  • možnosť udržiavať konštantnú teplotu vody po ľubovoľne dlhý čas,
  • zapamätanie si ideálnej úrovne ohrevu,
  • jednoduché a presné nalievanie (správne množstvo a bez rozliatia).

Malé kávové darčeky na prípravu espressa

Hľadáte len niečo menšie? Zároveň chcete darovať darček, ktorýmá zmysel? Medzi šikovnými baristickými pomôckami som našiel niekoľko tipov práve na takýto darček. Na prípravu espressa sa hodí mať po ru ke napríkladtampónovaciu podložku, baristickú handričku alebo správnu šálku na kávu.

Skladovanie kávy a šálky na espresso

Nádoby, ktoré boli vyrobené na kávu. Jedna na zrná a druhá na hotové espresso. Takýto darček urobí radosť mnohým. VSpa Coffee sme si opäť dali záležať na štýlovom vzhľadeaj funkčnosti. Tak je to v prípade termo šálok na espresso a vákuových nádob na uchovanie čerstvosti kávy.

Prispejete k svojej domácej kaviarni s nástrojmi Latte Art

Espresso prístroj Flair je základom na prípravu kávy božskej chuti doma (alebo aj vonku). Určite sa stane aj miláčikom vášho baristu. Čo však kávovar Flair nemá vo svojej základnej výbave a čo môžete pridať do svojho domáceho baristického kútika , jesúprava na mliečne kávové nápoje. Tá pozostáva najmä znapeňovača mlieka a lattéry alebo kanvičky na mlieko.

Samotní výrobcovia Flair Espresso odporúčajú doplniť svoj kávovar práve týmto elektrickým napeňovačom mlieka :Subminimal Nanofoamer. Prečo práve tento? Pretože s ním môžete za približne 20 sekúnd našľahať úžasnú mliečnu mikropenu ideálnu na kreslenie obrázkov do kávy, teda na Latte Art. Pri ohrievaní mlieka je užitočné mať aj teplomer (55 - 65 °C je optimálna teplota pre mlieko v káve). A samozrejme vás poteší, ak si na priprav ítekanvičku vhodnú na Latte Art.

Čerstvo pražená káva ako darček, ktorý vždy zaboduje

Neviem si predstaviť lepší darček pre baristov, ktorý by spôsobil toľko radosti ešte pred rozbalením. Vôňa čerstvo praženej kávy je jednoducho podmanivá. Čo sa týka samotného výberu, máme tu niečo pre milovníkov čokoládovo sladkého espressa aj pre tých, ktorí majú radi kyslejšie tóny v šťavnatých, ovocne voňajúcich kávach. Tak či onak, pri výbere zrnkovej kávy pre majiteľov kávovarov Flair Espresso sa poobzerajte v sekcii pražených káv na espresso.

Odporúčané produkty3