Príslušenstvo a doplnky pre kávovar Flair Espresso

Flair Espresso: Najobľúbenejší manuálny kávovar

Zaujímavou výhodou kávovaru Flair Espresso je okrem prípravy dokonalého espressa samozrejme aj jeho jednoduchosť. Základňa s pákou, piestom, vodnou hlavou a portafilterom na kávu. Máte tak absolútny prehľad o tom, ako pripraviť espresso. Fanúšikovia kávovarov Flair si to zamilujú. Tiež možnosť jednoducho ho rozobrať a uložiť do prenosného kufríka, ktorý si môžete vziať so sebou na dovolenku. A čo môže byť potom zábavnejšie akomožnosť "naladiť" si svoj milovaný Flair sám.

Preto výrobcovia kávovarov Flair Espresso ponúkajú príslušenstvo, doplnky a náhradné diely, aby ste mohli kávovar v prípade nehody ľahko opraviť. Predovšetkým s originálnym príslušenstvom ho môžete ešte vylepšiť, aby splnil všetky vaše sny o dokonalom kávovare. Čo si teda zaobstarať pre svoj kávovar Flair? Vezmime si to pekne po poriadku podľa verzie Espresso Flair.

Príslušenstvo pre kávovar Flair Classic

Začnime prvým a originálnym modelom Flair Classic. Jeho základné časti sa skladajú zo štandardnej kávovej hlavy, bezdnového portafiltru 2 v 1 a plastového dávkovača kávy, ktorý slúži aj ako napeňovač kávy v portafiltri. Jednoducho funkčný základ pre vaše domáce espresso.

Do puzdra, ktoré sa dodáva spolu s kávovarom, sa však zmestí aj niečo navyše. Prvým rozšírením pre váš Flair Classic jetlakomer . Malá súčiastka, ktorá udržiava prípravu espressa v správnej zóne pri tlaku okolo 9 barov. Udržanie tohto tlaku počas varenia je predpokladom pre vytvorenie pravého espressa a prídavný tlakomer vám nad tým poskytuje plnú kontrolu.

Vďaka originálnemu príslušenstvu si môžete kávovar Flair Espresso zo základného modelu vytvoriť kávovar svojich snov. Zdroj obrázku: flairespresso.com

Ďalšie príslušenstvo Flair Classic

Ako baristi vedia, dobre natlakovaná káva ovplyvňuje spôsob, akým voda prúdi cez kávu v portafiltri. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky pri tampónovaní kávy v portafiltri kávovaru Flair, vymeňte základný plastový tampón za originálny tampón znehrdzavejúcej ocele. Ak uprednostňujete detaily z nehrdzavejúcej ocele, môžete tiež nahradiť originálnu podložku pod šálky odkvapkávačom z nehrdzavejúcej ocele.

Upgrade kávovaru Flair Classic na Flair PRO2

Vlastníte kávovar Flair Classic a pokukujete po vlajkovej lodi Flair Espresso - modeli PRO2? V tejto verzii si nemusíte kupovať nový kávovar! Ako sme už spomínali, Flair je úžasný v tom, že si ho môžete prispôsobiť k obrazu svojmu pomocou samostatne predávaného príslušenstva. Ak chcete svoj Flair Classic vylepšiť na "profi" verziu, stačí si zaobstarať hlavu PRO2 (Flair PRO 2 Second Shot Plus).

Príslušenstvo Flair Neo

Model Neo je praktický manuálny kávovar, ktorý dokáže odpustiť akúkoľvek nepozornosť alebo nedokonalosť pri príprave kávy. Napríklad ak nemáte práve po ruke kvalitný mlynček s mlecími kameňmi, neodhadli ste hrubosť mletia alebo jednoducho váš domáci mlynček má obmedzený rozsah stupňov pre jemné mletie? Jedinečná hlava Flair Neo s funkciou Flow-Control sa postará o to, aby vaše espresso bolo vždy lahodné.

Vokamihu, keď si dokonale porozumiete so svojím ručným kávovarom, možno zatúžite po klasickej portafilterovej hlavici 2 v 1. Potom ju vymeňte za originálnu portafilterovú hlavicu Flow-Control a pustite sa do nekompromisnej prípravy dokonalého espressa. Samozrejme, nezabudnite si k novému portafilteru vziať tlakomer pre kávovary Flair, aby ste mohli kontrolovať tlak aj počas extrakcie kávy.

Vezmite si svoj kávovar Flair do prírody!

Ďalšie príslušenstvo Flair Neo

Ako ku každému Espresso Flair, aj k Neo patrí funkčné príslušenstvo z nehrdzavejúcej ocele. Praktická a štýlová podložka pod šálky s podnosom na odkvapkávanie. Tiež tamper z nehrdzavejúcej ocele spriemerom 40 mm. Toto je príslušenstvo, ktoré pomôže premeniť váš originálny kávovar Flair Neo na profesionálne vyzerajúci manuálny kávovar.

Cestovný kávovar v kufríku

Váš Flair je stvorený na kávu a zážitky na cestách! Preto vám môžem len odporučiť, aby ste naplno využili úložný priestor a ľahkosť vášho jedinečného kávovaru a vzali ho so sebou do prírody. Vezmite si ho na piknik, na dovolenku alebo si dajte božské espresso, keď sa budete kochať výhľadom z vrcholu kopca. Prekročte štandardy, zaobstarajte si originálne puzdroFlair Neo a vyrazte na espresso do prírody!

Príslušenstvo ku kávovarom Flair Signature

Ak s kávovarom Flair Signature nevlastníte mlynček, potom s praktickou súpravou mlynčekov Flair Signature máte všetko, čo potrebujete na prípravu dokonalej šálky espressa. Niekedy však môžu proces prípravy kávy ešte viac uľahčiť drobné detaily. Jedným z takýchto drobných detailov jeteplotný pás. Pripevnite ho k hlave kávovaru a majte prehľad o teplote vody na prípravu espressa.

Kávovar Flair Signature môžete v okamihu zložiť do originálneho prepravného puzdra a vychutnať si espresso aj na dovolenke. Zdroj obrázku: flairespresso.com

Ďalšie príslušenstvo Flair Signature

Konštrukcia kávovaru Flair Signature je rovnako ako u predchádzajúcich modelov navrhnutá na prípravu jednej šálky kávy. Príprave ďalšieho espressa predchádza vyčistenie portafiltru a nový proces prípravy kávy. Iste, táto činnosť trvá len niekoľko minút navyše, ale existuje spôsob, ako prípravu ďalšej kávy urýchliť. A to tak, že si zaobstaráte súpravu sekundárnej hlavy kávovaru s portafilterom.

Aktualizácia kávovaru Flair Signature na Flair PRO2

Rovnako ako Flair Classic, aj Flair Signature má skvelú správu pre všetkých svojich majiteľov, ktorých zaujal Flair PRO2. Ponechajte si svoj kávovarSignature a jednoducho prejdite na vyššiu verziu skávovou hlavou PRO2.

Príslušenstvo ku kávovarom Flair PRO2

Je možné upgradovať najvyšší model Flair PRO2? Keďže tento typ espressa Flair je jednoducho špičkový, ponúknem vám len niekoľko detailov alebo možností, ktoré vám uľahčia prípravu kávy v tomto kávovare. Jeho sparovacia hlava ponúka široké možnosti nastavenia extrakčných pomerov a tiež väčšiu kapacitu vody. To znamená, že na jedno stlačenie páky môžete pripraviť až približne 56 ml kávy.

Iba s kávovarom Flair PRO2 si môžete do šálky pripraviť doppio (dvojité espresso) alebo získať Split Spout - rukoväť na dvojitý prúd kávy. Takto budete mať dve šálky espressa pri jednom varení. Ak ste teda milovníkmi dvoch doppio, najrýchlejším spôsobom, ako pripraviť tieto dve kávy, je zaobstarať si sekundárnu sadu hlavy kávovaru PRO2 a portafiltra.

Flair PRO2 vo výhodnej súprave s mlynčekom Flair Royal znamená dokonalú kombináciu na prípravu kávy na cestách.

Ďalšie príslušenstvo Flair PRO2

Nahlavu kávovaru Flair PRO2 môžete pripevniť aj teplotný prúžok, aby ste mohli ľahko kontrolovať teplotu vody vo vnútri. Táto stupnica vám pomôže dosiahnuť ešte lepšie výsledky. Ako viete, teplota vody má vplyv na extrakciu a výslednú chuť vášho espressa.

Zmeňte perspektívu extrakcie espressa

Výrobcovia kávovarov Flair si uvedomujú, že ich zákazníci si prípravu kávy jednoducho užívajú. Vychutnávajú si každé jedno svoje espresso. Najmä pri použití holého portafiltru je na prúd zamatovo lesklej kávy s krásnymi hnedými tónmi nádherný pohľad. Tí, ktorí si chcú tento pôžitok vychutnať, si teraz môžu svoj Flair doplniť o originálne zrkadlo.

Latte art a Flair Espresso

S manuálnymi kávovarmi Flair môžete pripravovať viac než len espresso. V skutočnosti je základom takmer všetkých kávových nápojov, ktoré nájdete v ponuke kaviarní. Všetky také obľúbené mliečne nápoje, ako sú cappuccino a latté, sa pripravujú z espressa hladko našľahaného s teplým mliekom.

S kávovarom Flair ste teda urobili prvý krok k týmto lahodným mliečnym kávovým nápojom. Pripravili ste dokonalé espresso. Druhým krokom je našľahanie mlieka. Môžete to urobiť bez parnej trysky, ktorá sa na tento účel používa v kaviarňach. Doplňte svoju domácu súpravu na prípravu kávy o elektrický šľahač a kanvičku na mlieko.

Ako si vybrať elektrický napeňovač mlieka?

Hustú mliečnu penu ľahko vytvoríte ručným šľahačom. Takáto pena je typická pre klasické kávové nápoje, ako je trojvrstvové latte macchiatto alebo cafe au Lait. Automatické napeňovače mlieka ju napenia samy. S ručnými elektrickými šľahačmi dosiahnete skvelé výsledky a môžete kontrolovať hustotu našľahaného mlieka.

Najlepšie výsledky však dosiahnete s jedinečným napeňovačom Subminimal NanoFoamer. Jeho šikovnosť spočíva v bezproblémovom používaní a predovšetkým v schopnosti vytvoriť mliečnu mikropenu. Len hladká, krémová konzistencia mliečnej mikropeny sa môže spojiť s espressom do zamatového cappuccina. Takéto mlieko vám poskytne možnosť vytvárať latte art - mliečne obrazy na povrchu kávy.

Ako si vybrať kanvičku na mlieko?

Čajové kanvice od spoločnosti Rhinowares sú tradičným bestsellerom. Sú lacné a praktické. Vyberiete si veľkosť, ktorú potrebujete - na cappuccino, latte alebo niekoľko káv naraz. Rôzne tvary rukovätí, materiály a tvary zobákov robia z kanvíc na mlieko Barista&CO ideálne latky pre každého baristu.

Špičkové kanvičky na mlieko od spoločnosti Barista Space vás možno prekvapia svojou cenou, ale môžem povedať, že lepšiu kanvičku na mlieko som v ruke ešte nedržal. Tieto profesionálne kanvičky vám uľahčia prácu s mliekom pri kreslení, takže vaše obrázky budú vyzerať ako od profesionálneho baristu.

Pripravte si skvelé cappuccino s obrázkom na povrchu pomocou espressa z kávovaru Flair a našľahaného mlieka pomocou Subminimal NanoFoamer. Zdroj obrázku: flairespresso.com

Odporúčané produkty1