Ktorý domáci kávovar od spoločnosti Rocket Espresso si vybrať?

PREČO DOMÁCI PÁKOVÝ KÁVOVAR OD SPOLOČNOSTI ROCKET ESPRESSO?

Ako káže talianska tradícia kávovarov, táto milánska spoločnosť nezanedbáva žiadny detail, pokiaľ ide o vzhľad alebo funkčnosť. SpoločnosťRocket Espresso vyrába svoje kávovary ručne, pričom každému kroku tejto remeselnej výroby venuje náležitú pozornosť . Kávovary sa počas výrobného procesu kontrolujú a každý model je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Táto spoločnosť v sebe spája skúsenosti a lásku ku káve, ktoré sú Talianom vlastné, ale aj filozofiu z druhého konca sveta. Túto špecifickú kombináciu reprezentujú zakladatelia spoločnosti. Talian Daniele Berenbruch a Andrew Meo z Nového Zélandu. Ich priemyselne vyzerajúce kávovary poskytujú možnosť pripraviť si dokonalé espresso aj doma.

KTORÝ KÁVOVAR NA ESPRESSO ROCKET SI VYBRAŤ?

Precízne spracovanie, kvalitné spracovanie a technológie, meranie tlaku, parná tryska a profesionálna hlava kávovaru alebo legendárny kávovar E61. To všetko nájdete v každom modeli kávovaru Rocket Espresso. Potom si môžete vybrať z modelov podľa svojich potrieb:

  • Appartamento
  • Giotto (V alebo R)
  • Mozzafiato (V alebo R)
  • R 58
  • R 60V
  • R deväť jedna

VLASTNOSTI DOMÁCICH KÁVOVAROV ROCKET ESPRESSO

Appartamento Giotto V / Mozzafiato V Giotto R / Mozzafiato R R 58
PID Nie Áno Áno Áno
Časovač Nie Áno Áno Áno
Kotol 1,8 l 1,8 l 1,8 l 1,8 l + 0,6 l
Nádrž na vodu 2.9 l 2,5 l 2,9 l 2,5
Prívod vody Nie Nie Áno Áno
Čerpadlo Vibračná Vibračné Rotačné Rotačné
Domovský sortiment kávovarov Rocket Espresso

KOMPAKTNÝ KÁVOVAR NA ESPRESSO, KTORÝ NESKLAME

Chcete si pripraviť lahodné espresso, ale chcete aj kávovar na latte a cappuccino? Už v základnom modeli Rocket Espresso, verzii Appartamento, nájdete výkonný kávovar s profesionálnou hlavou E61. Tá zakaždým poskytuje dokonalé podmienky na skvelú extrakciu espressa. Vďaka výmenníku tepla môžete zároveň šľahať mlieko na flat white, cappuccino alebo latte.

Appartamento myslí na tých milovníkov kávy, ktorí si chcú svoju šálku kávy vychutnať. Nechcú sa uspokojiť s najlacnejšími modelmi domácich pákových kávovarov. Rocket Appartamento býva prvým pákovým kávovarom skutočných milovníkov espressa. Alebo ako upgrade zo základného lacného kávovaru, ktorý už jednoducho nestačí. Patríte medzi nich? Potom stačí len premyslieť, ktorá z dizajnových kombinácií kávovaru Appartamento sa bude hodiť do vašej kuchyne.

KÁVOVAR NA ESPRESSO, KTORÝ VYHOVUJE VAŠIM POTREBÁM

O tom, že výrobcovia z Milána chcú skutočne vyhovieť všetkým milovníkom dobrého espressa, svedčia ich kávovary Cronometro. Po prvé, predávajú sa v dvoch "telách": Giotto alebo Mozzafiato. Po druhé, špecifiká ich verzií "V" a "R" sa líšia.

ROCKET ESPRESSO CRONOMETRO V

Keď sa teda rozhodujete o kúpe praktického domáceho espressa od spoločnosti Rocket, najprv porovnajte vlastnosti oboch verzií. Zistíte, že oba "lastovičkové" kávovary majú na rozdiel od základného Appartamento časovač extrakcie espressa, ktorý vám uľahčí prácu pri príprave každej kávy. Pri týchto kávovaroch sa stretnete aj sosystémom PID, ktorý je dôležitým pomocníkom pri regulácii teploty vody . Samozrejmosťou jevibračné čerpadlo, ako aj výmenník tepla.

ROCKET ESPRESSO CRONOMETRO R

Ak sa čudujete vyššej cene zdanlivo rovnakých kávovarov, vysvetlenie rozdielu sa skrýva v písmene "R". To znamená, že vo vnútri kávovaru je namiesto vibračnéhočerpadlanamontované rotačné čerpadlo. Jeho hlavnou výhodou je udržiavanie konštantného tlaku vody počas procesu extrakcie kávy. A práve preto sú rotačné čerpadlá základom všetkých profesionálnych kávovarov.

Okrem toho majú tieto kávovary všetko, čo by mal mať správny pákový kávovar. Alebo skôr všetky výhody predchádzajúcich modelov Rocket Espresso. Okrem toho môžete kávovarGiotto Raj Mozzafiato R pripojiť priamo k prívodu vody. Keď raz vyskúšate kávovar s pripojením na vodu bez potreby dopĺňať zásobník, nebudete chcieť iný. Rozhodli ste sa pre kávovar Cronometro R? Výborne, teraz si vyberte, či sa vám páči priamy moderný vzhľad Mozzafiato alebo klasický vzhľad Giotto.

DOMÁCI PÁKOVÝ KÁVOVAR PRE BARISTOV

Vo výrobnej hale Rocket Espresso prišli na to, ako zmenšiť technológiu z profesionálnych kávovarov do kompaktných rozmerov domáceho kávovaru. Výsledný kávovar dostal názov R58, respektíve R Cinquantotto. Kávovar má naozaj viac než slušnú výbavu počnúc PID systémom, rotačným čerpadlom, možnosťou priameho pripojenia na prívod vody a časovačom. Okremtoho sa doň zmestiadva bojlery!

Mať doma kávovar s dvoma "bojlermi pod kapotou" je naozaj praktické. Jeden má objem 1,8 litra a druhý (na espresso) 0,58 litra. Každý sa teda stará o svoju vlastnú funkciu, respektíve teplotu. To znamená nevídane presnú stabilitu teploty pre vaše dokonalé espresso, o akej môžu kávovary s jedným kotlom len snívať. A ak by vám to nestačilo, kávovar R 58 je vybavenýkomunikačným modulom - dotykovým displejom -, ktorý vám ešte viac uľahčí pochopenie vášho kávovaru.

NAJLEPŠIE DOMÁCE KÁVOVARY OD SPOLOČNOSTI ROCKET ESPRESSO

Hoci model R 58 už možno považovať za skutočne špičkový kávovar od spoločnosti Rocket Espresso, musím vám predstaviť ešte dva modely - R 60V a R Nine One. Tieto čerešničky som si nechal na koniec tohto článku, pretože sú to kávovary pre skutočných "znalcov". A čím sú také jedinečné?

ROCKET ESPRESSO R 60V

Tento miláčik dokáže všetko, čo model R 58. Okrem úplnej kontroly nad teplotou vody či časom extrakcie získate s týmto kávovarom aj moc nadprofilovaním tlaku pri príprave espressa. O čom to hovoríme? Môžete si nastaviť až päť rôznych časových intervalov počas procesu extrakcie a naprogramovať rôzne tlaky v rámci týchto intervalov. V praxi to znamená riadené zvyšovanie alebo znižovanie tlaku.

Je teda len na vás, pri akom tlaku sa bude vaše espresso extrahovať. A hra na preinfúziu alebo postupné znižovanie tlaku na konci extrakcie sa môže začať. Môžete si tak vychutnať ideálny profil extrakcie, t. j. dokonale vyváženú chuť espressa práve pre vás. S kávovarom R 60V môžete komunikovať a nastavovať alebo ovládať proces extrakcie pomocoudigitálneho ovládača alebo cez wifi z aplikácie vo vašom telefóne.

ROCKET R NINE ONE

Modely R 58 alebo R 60V sa inšpirujú profesionálnymi kávovarmi, ale stále si zachovávajú predovšetkým kompaktnosť domáceho kávovaru. Najvyšší model radu, R nine One, je vyvinutý nielen na použitie vdomácnosti, ale aj v malých prevádzkach alebo ako kancelársky kávovar.

K jeho špecifickým vlastnostiam patrí profilovanie tlaku ako pri kávovare R 60V plus ešte poloautomatickejší profil. Okrem toho je samotné čerpadlo magneticky usadené pre tichú prevádzku kávovaru. Kávovar má integrovaný dotykový displej a samozrejme musím spomenúť jeho dva nerezové bojlery s objemom1,9 l a 3,6 l. Udržuje teda presnú teplotu aj pri príprave viacerých káv naraz.

NA ČO NEZABUDNÚŤ PRI VÝBERE DOMÁCEHO PÁKOVÉHO KÁVOVARU

Na záver pridám niekoľko osvedčených tipov pri kúpe domáceho pákového kávovaru. Nech už si vyberiete akýkoľvek kávovar, vždy je dôležité myslieť na údržbu a prevenciu poškodenia. Takto si budete môcť vychutnávať skvelé espresso alebo cappuccino dlhé roky a vaša investícia do kávovaru sa nebude znásobovať drahým servisom.

ČISTENIE PÁKOVÉHO KÁVOVARU

Preto by ste si mali k svojmu novému kávovaru zaobstarať aj kozmetický balíček, t. j.čistiace prostriedky pre kávovary. Čistenie kávovaru by malo spočívať v pravidelnom, základnom preplachovaní hlavy kávovaru pomocou slepého sitka v portafiltri na každý deň. Myslite aj na parnú trysku, ktorú je najlepšie čistiťšpeciálnym čistiacim prostriedkom proti zvyškom mlieka.

KVALITNÁ VODA PRE CHUTNÚ KÁVU

Vaše espresso sa vyrába len z dvoch zložiek. Káva a voda. Preto nemôžete myslieť len na kvalitné kávové zrná, ktoré sú predpokladom skvelej chuti kávy. Zloženie vody, ktorú používate pre svoj kávovar, môže nečakane ovplyvniť proces extrakcie, a tým aj chuť vašej kávy. A ak potrebujete ešte jeden dôvod, prečo si zaobstarať filtráciu vody, vedzte, že je to najlepšia prevencia pred poškodením kávovaruvodným kameňom.

Odporúčané produkty11