Pražiareň kávy The Barn

ZAČIATKY BERLÍNSKEJ PRAŽIARNE STODOLA

Kde sa začal príbeh kávy s ikonickými hnedými baleniami a jednoduchým logom domu? Vroku 2008 sa zakladateľ pražiarne Ralf Rüller presťahoval z Londýna do Berlína. V roku 2008 svetové hospodárstvo zasiahla kríza, ktorá si vyžadovala nové začiatky. Okrem toho mu v Berlíne chýbala dobrá a predovšetkým kvalitná káva. Preto už o dva roky neskôr ,v roku 2010, začal pražiť vlastnú kávu pod značkou The Barn. V súčasnosti je Ralf zodpovedný najmä za nákup zelenej kávy, praženie a kontrolu.

PRÍSTUP SPOLOČNOSTI THE BARN KU KÁVE A PRAŽENIU

Káva v podniku The Barn sa praží na špeciálne vyrobenej pražiarni ProbatUG 25 . V pražiarni potom používajú softvér Cropster Roast Profiling, ktorý im pomáha udržať kvalitu praženia. Zásadou pražiarne je pražiť len jednodruhové kávy, takže tu nenájdete zmesi ani miešanky. To im umožňuje vyzdvihnúť jednotlivé chute kávy. Dosahujú to používaním svetlejšieho praženia.

KÁVA Z PRIAMEHO OBCHODU JE DÔLEŽITÁ

Rovnako ako u iných pražiarní výberových káv, aj na obaloch kávy Barn's nájdete meno farmára. Získavanie kávy priamo od farmárov je pre nich veľmi dôležité. Vo väčšine prípadov kávové zrná, ktoré nájdete na obaloch, pochádzajú z mikrofariem. The Barn sa snaží od nich získavať len tie najlepšie zrná, takže niekedy je to len 20 % niekedy až 60 % produkcie. Závisí to od kvality úrody. K tomu môžem pridať poznámku Ralfa, ktorý zdôrazňuje, že je dôležité zaplatiť farmárom za ich kávové zrná správnu sumu. Len tak môžu zlepšiť kvalitu a zaplatiť viac ľudí.

Čerstvosť kávy podporujú aj tým, že nakupujú v menších dávkach, čo im tiež umožňuje mať veľmi pestrú ponuku káv.

JEDINEČNOSŤ PONUKY KÁVY BARN

V čom je ponuka kávy The Barn iná? Spoločnosť The Barn už nie je v pražení kávy začiatočníkom, takže v jej ponuke je niekoľko špeciálnych káv. Kávy v ich ponuke pochádzajú z celého sveta. Najčastejšie kávy pochádzajú z Etiópie, Guatemaly, Kene alebo Hondurasu.

INSTANTNÁ KÁVA THE BARN

Niektorých z vás však možno zaujme ich káva s nízkym obsahom kofeínu alebo výber instantných káv, ktoré zrejme chutia podobne akokávový nápoj Americano. Na zachovanie chuti sa však odporúča používať vodu s teplotou 80 °C.

KÁVA S NÍZKYM OBSAHOM KOFEÍNU

Káva s nízkym obsahom kofeínu nie je nijako chemicky upravovaná, má prirodzene nízky obsah kofeínu. Obsahuje približne polovicu kofeínu v porovnaní s bežnou kávou arabica, t. j. približne 0,3 - 0,7 %.

Nie je k dispozícii veľa instantných káv. Nenahradia čerstvo pripravenú kávu. Sú však skvelou voľbou napríklad na cesty, pretože kávový prášok stačí zaliať horúcou vodou. Zdroj.

KÁVOVÉ KAPSULY THE BARN

Ďalším trendom mnohých zahraničných pražiarní, ktorý nájdete aj v The Barn, sú kapsuly s výberovou kávou. Dôvodom zaradenia tohto výrobku do sortimentu je nepochybne rozšírenie dostupnosti výberovej kávy pre viac ľudí. Kapsule sú však kompatibilné len s kávovarmi Nespresso.

KDE NÁJDETE KAVIARNE THE BARN?

Vďaka svojmu berlínskemu pôvodu nájdeme kaviarne tejto pražiarne najmä tam. A nie je ich málo, nájdeme ichjedenásťpo celom Berlíne v centre aj na okraji . Každá kaviareň je iná, najmä svojím interiérom, ktorý je vždy inšpirovaný budovou, v ktorej sa kaviareň nachádza. Kaviarne majú typickú minimalistickú berlínsku atmosféru. Návšteva Berlína vám dá najlepšiu predstavu o tom, čo mám na mysli. Centrom kaviarní sú kávovary La Marzocco a špičkové mlynčeky na filtrovanú kávu Mahlkönig EK43 a naše veľmi obľúbené mlynčeky na espressoVictoria Arduino. Navyše, pre The Bar nie je dôležitá len kvalita kávy, ale aj jedla.

Teraz však The Barn už nie je len v Berlíne a ich kaviareň môžete celkom nedávno nájsť aj vDubaji.