Pražiarne kávy April

FOUNDATION APRIL COFFEE PRAŽIAREŇ

Za vznikom pražiarne stojí Patrik Rolf, ktorý získal niekoľko ocenení za prípravu aj praženie kávy. Jedným z jeho úspechov je víťazstvo na Svetovom pohári pivovarníkov v roku 2019. Spoločnosť April Roasters založil v roku 2016 po tom, ako sa presťahoval do Kodane zo švédskeho Göteborgu.

VÝBER KÁVOVÝCH ZŔN A PRAŽENIE

Pri výbere kávy nerobia kompromisy, ale idú na kvalitu. Zameriavajú sa predovšetkým na to, ako získať lepšiu zelenú kávu a ako ju potom lepšie upraviť.

Keďže začali ako malá pražiareň len pred niekoľkými rokmi a rozrástli sa spolu so svojimi dodávateľmi, farmárov, s ktorými spolupracujú, vnímajú ako súčasť aprílovej komunity. Ich cieľom je vybudovať spoločnosť , ktorá jeudržateľná pre obe strany, preto nechávajú rozhodnutia o cenách na farmároch. Nehľadajú lacnejšiu kávu, ale kvalitnejšiu kávu.

Svoju kávu pražia každý utorok na pražiarni Loring. Pražia len také množstvo, ktoré bolo vopred objednané. Zdroj: aprilcoffeeroaster.com

FILOZOFIA PRAŽIARNE

Podľa April je základom úspechu a rozvoja spoločnosti spolupráca. Práve vďaka sedemročným skúsenostiam a spolupráci vznikla spoločnosť April. Ich cieľom je neustále sa zlepšovať tam, kde začali, teda v pražení. Hoci to už nie je jediná vec, ktorá vzniká pod značkou April, ale o tom neskôr. Veľký vplyv na ich praženie má aj ich rodné mesto ,Kodaň.

APRIL CAFÉ

Pandémia spôsobila zatvorenie viacerých kaviarní, ale v prípade April to bolo naopak. Práve vtedy získal Patrik viac času na vytvorenie miesta, kde sa môžu Dáni prísť porozprávať o káve a ochutnať celý rad nápojov od filtrov až po espresso. Táto kaviareň však nie je práve typickým miestom, kam by ste chodili pracovať s notebookom. Elegantný a sofistikovaný priestor pripomína skôr dizajnérsky obchod, umeleckú galériu alebo dokonca dobre zariadenú škandinávsku obývačku. Regály okrem balíčkov s kávou zdobia aj doplnky, ktoré sa vyrábajú pod značkou April.

APRIL KÁVA A KÁVOVÉ DOPLNKY

Sortiment pražiarne zahŕňa kávy pražené buď na espresso, alebo filtrované kávy vydané vo svetlých balíčkoch, ktoré sú hlavným dielom April Coffee. Ponuka pražiarne je však naozaj široká, takže nezostáva len pri zrnkovej káve.

UDRŽATEĽNÝ PROFIL

Ďalšou súčasťou ponuky sú aj kávy z projektu Sustainable Profile, ktorý spočíva v nákupe väčších dávok od výrobcov, od ktorých už nakupujú menšie dávky pre spomínané balíčky April Coffee. Pestovatelia totiž oveľa radšej predávajú väčšie množstvá ako len niekoľko malých dávok. Cenu kávy však opäť určujú poľnohospodári. Káva sa potom praží "omni pražením", t. j. na espresso aj na filtrovanie.

KAPSULE A KÁVA NA CESTU APRÍL KÁVA

Spoločnosť April bola po spoločnosti Colonna druhou pražiarňou, ktorá prišla s výberom káv v kapsuliach pre kávovary Nespresso. Materiál použitý na výrobu kapsúl je drevná buničina, a preto sú kapsuly recyklovateľné. Kávové kapsule sú k dispozícii z hlavnej produkcie April aj z projektu Sustainable Profile.

Všetky kávové zrná a kapsuly, ktoré sú súčasťou projektu Sustainable Profile, sú rozpoznateľné na prvý pohľad. Je to vďaka čiernemu obalu s veľkými nápismi a informáciami o počte pestovateľov a pražiarní, ktorí sa na káve podieľajú. Zdroj.

Všetky kávy, zrnkové aj kapsulové, ktoré sú súčasťou projektu Sustainable Profile, sú rozpoznateľné na prvý pohľad. Je to vďaka čiernemu obalu s veľkými nápismi a informáciami o počte farmárov a pražiarní, ktorí sa na káve podieľali. Zdroj.

APRÍL KÁVOVÉ PRÍSLUŠENSTVO

V spoločnosti April nezostali len pri kávových zrnách. Vytvárajú aj vlastné kávové doplnky, medzi ktoré patria vlastné sklenené, plastové alebo keramické drippery či sklenené servírovacie misky a šálky. Vytvorili aj mlynčeky, ktoré vznikli v spolupráci so spoločnosťou Timemore, ako aj vlastný dizajn termosky s japonskou značkou Kinto.

MERCH A OBLEČENIE VLASTNEJ ZNAČKY

A kávové doplnky neboli ani poslednou oblasťou, na ktorú sa Patrik Rolf rozhodol zamerať. Okrem merchu, ktorý zahŕňa napríklad plátennú tašku alebo baristickú zásteru, vytvorili aj vlastnú značku udržateľného oblečenia a doplnkov April Utility. Prvá kolekcia obsahuje niekoľko kusov pánskeho oblečenia, čiapku a dizajnový batoh.