Prečo si nekúpiť lacný kávovar do kancelárie? Prípadová štúdia

V mnohých prípadoch sa stáva, že si do kancelárie kúpite lacný kávovar s myšlienkou ušetriť peniaze. Opak je však často pravdou. V tomto článku vám ukážeme, prečo je lepšie investovať do drahšieho kávovaru do kancelárie.


Predstavenie klienta

Nedávno sa nám ozvalFrantišek, ktorý si chcel kúpiť nový kávovar do svojej kancelárie. Začal surfovať po internete a automaticky hľadal tie najlacnejšie vo svojej kategórii.

Bol presvedčený, že nepotrebuje investovať do drahšieho kávovaru, že je to zbytočné. Chystal sa kúpiť kávovar DeLongi Maestosa, ale rozhodol sa zavolať nám, aby sme mu poradili. Vzali sme teda ceruzku a papier a napísali sme to čierne na bielom.

Požiadavky na kávovar

Keď sme sa s Francisom stretli, položili sme mu niekoľko základných otázok, napríklad prečo si chce zaobstarať kávovar, čo bude variť, kto ho bude obsluhovať a ako by mal fungovať. Tieto otázky sme kládli hlavne preto, aby sme zistili, aké sú jeho požiadavky a s čím by sme potom mohli pracovať.

František nám povedal, že kávovar chce hlavne preto, že už má väčší tím ľudí astretnutia rôznych úrovní, kde je vhodnépodávať kvalitnú zrnkovú kávu. Chce tiež, aby si ľudia mohli vybrať z rôznych druhov nápojov, podľa toho, čo preferujú, a aby obsluha bolapohodlná, najlepšie na jedno stlačenie tlačidla a hotová za pár sekúnd.

Kávovar musí mať aj zásobník s veľkou kapacitou, pretože ho bude používať veľa ľudí za deň.

Kávovar budú obsluhovať ľudia, ktorí na automatické kávovary zvyknutí a vedia ich používať, ale aj ľudia, ktorí menej technicky zdatní alebo nie sú na automatické kávovary zvyknutí. Preto je potrebné vybrať taký, ktorý dokážeobsluhovať každý.

Musíme sa tiež uistiť, že kancelársky kávovar je tichý, aby nerušil ostatných spolupracovníkov, a tiež čo najsamostatnejší, aby ho nemusel každú hodinu niekto obsluhovať a obsluhovať. Musí sa tiež veľmi ľahko čistiť, aby na ňom zamestnanci netrávili hodiny.

Prišli sme s riešením - Melitta Cafina XT4

Po dôkladnom preskúmaní všetkých našich automatických kávovarov na predajni sme dospeli k záveru, že najlepšou voľbou bude Melitta Cafina XT4.

Melitta Cafina XT4 patrí k absolútnej špičke vo svojej kategórii. Tento kávovar je navrhnutý tak, aby čo najviac šetril miestom, takže je úplne ideálny do kancelárií, kde naozaj nechcete mať len kávovar cez celú kuchyňu.

Rôzne druhy nápojov - žiadny problém!

Tento kávovar dokáže pripraviť až128 rôznych nápojov. Niektoré nápoje sú prednastavené a niektoré si môžete skombinovať sami. Veľkou výhodou je, že na to, aby ste sa dostali doponuky nápojov, stačí kombinácia tlačidiel. Táto ponuka je veľmi jednoduchá na používanie pomocou tlačidiel a grafického displeja , ktorý je veľmiintuitívny.

Čistenie jednoduchšie ako kedykoľvek predtým

Melitta Cafina XT4 má jednoduché a automatické čistenie vďaka funkcii CIP ( Clean In Place ). Nemusíte rozoberať celú sparovaciu jednotku a napriek tomu dosiahnete hygienicky čistý kávovar a ušetríte veľa času.

Kapacita násypky pre veľké relácie

Kávovar má dva vyberateľné zásobníky, z ktorých každý pojme až 1000 g kávy. Obe sú vhodné na umývanie v umývačke riadu, vďaka čomu je údržba pohodlnejšia. Druhý zo zásobníkov možno použiť na instantné zmesi, napríklad kakao, pretože nie vždy sa vám podarí prísť na poradu s rodeným mlynčekom na kávu a urobiť skvelý dojem.

Za jednu hodinu dokáže tento prístroj pripraviť:

  • 150x espresso
  • 100x espresso lungo/crema
  • 90x cappuccino/latte
  • 80x horúcu čokoládu

Vytvorenie kávového baru vo vašej spoločnosti

Ďalšou veľkou výhodou je, že spoločnosť Melitta ponúka ďalšiemodulárne zariadenia , ako sú napríklad ohrievače šálok a chladničky na mlieko. Vďaka nim môžete rozšíriť vybavenie vo vašej kancelárii a vytvoriť tak kompletný kávový bar vo vašej firme.

Takto môže vyzerať váš firemný kaviarenský bar. Zdroj: MPRV SR, s. r. o., Bratislava, s. r. o.

Porovnanie kávovarov Melitta Cafina XT4 a DeLongi Maestosa

Porovnanie základného vybavenia a technológií, ktorými oba kávovary disponujú. Zdroj: MFF Bratislava, s. r. o.

Zhrnutie

Kávovar Melitta cafina XT4 stojí v základnej konfigurácii 9 775,20 €, zatiaľ čo kávovar DeLongi Maestosa stojí približne 2 652 €. Ak však vezmeme do úvahy, že vo firme budete musieť denne obslúžiť približne 200 ľudí, kávovar od DeLongi je nedostatočný, pretože pri ňom strávite oveľa viac času, ako je potrebné. Okrem toho existuje možnosť odpočítať si z dane 3 264 EUR za firemný kávovar.

Hlavnou výhodou kávovaru Melitta cafina XT4 jekapacita zásobníka na kávu a tiež automatický systém čistenia, takže je prakticky bezúdržbový.

Veľkou výhodou je aj množstvo druhov nápojov, ktoré kávovar Melitta ponúka. A vďaka nastaviteľnému tlaku espressa si zamestnanci budú môcť vychutnať kávu, ktorá sa vyrovná espressu z kaviarne .

Odporúčané produkty12