Príbeh značky Nuova Simonelli

Spoločnosť Nuova Simonelli bola založená v roku 1936 v Taliansku. Vďaka dlhoročným skúsenostiam a dodržiavaniu tradícií je jedným z najlepších výrobcov kávovarov na espresso aďalších zariadení.

V súčasnosti spoločnosť vyrába značný počet výrobkov pre kávový sektor. Hlavnými výrobkami sú vyššie uvedené kávovary, ktoré sú vhodné na domáce aj profesionálne použitie.

Spoločnosť Nuova Simonelli dokáže uspokojiť požiadavky aj týchnajnáročnejších zákazníkov. Neoddeliteľnou súčasťou tejto veľkej práce sú aj investície do nových technológií, školení, inovácií a dizajnu.

Príbeh značky Nuova Simonelli

1936

V tomto roku nesieOrlando Simonelli rovnomenný názov pre svoj prvý kávovar . Tlakový prívod vody, elektrický ohrev, to boli prvky prvého vertikálneho kávovaru, ktorý vo svojej dobe predstavoval novinku na trhu a stal sa priekopníkom nového spôsobu vývoja kávovarov.

1950

"Selene" je názov ďalšieho kávovaru, na ktorý je spoločnosť hrdá. Začlenenie hydraulického čerpadla umožnilo nepretržité vydávanie vody, čo bol ďalší prelom medzi kávovarmi.

1959

Prichádza kávovar"Eureka", prekvapujúci dizajn, dva päťlitrové bojlery, to boli moderné vlastnosti tohto kávovaru.

1969

Po dohode o zmenách vlastníctva Simonelli prechádza na konečný názov spoločnosti, ktorý sa používa dodnes"Nuova Simonelli".

1973

"Elli" je model, ktorý pomohol preniknúť do domácností. Kávovar dokázal šľahať mlieko pomocou parnej trysky, čo bola vtedy vynikajúca funkcia pre domácu prípravu kávy.

1975

Prvé zabudovanie elektrických komponentov do kávovaru, išlo o kávovar"ISX". Vyrábal sa aj v automatickej verzii s objemovým dávkovačom vody.

Nuova Simonelli ISX

1984

Prvý profesionálny automatický kávovar"Logica". Vtedajšia reklama bola zameraná na inteligenciu kávovaru, podľa ktorej po stlačení tlačidla kávovar urobí ďalšiu prácu za vás, čím sa jeho názov spájal s inteligenciou.

1985

Kávovar"Program" obsahoval počítadlo, aby sa štatistika vydávania nápojov mohla stať súčasťou prevádzky.

1993

Nuova Simonelli sa stáva celosvetovou značkou a jejrozšírenie smeruje do USA.

1999

V tomto roku sa rodí slávny domáci kávovar Oscar. Má kvalitné spracovanie s dobrými technickými výsledkami. Dodnes ho Nuova Simonelli ponúka vo vylepšenej verzii.

Nuova Simonelli Oscar. Zdroj obrázku: espressocare.com.au

2003

Veľtrh Host v talianskom Miláne je dôležitou súčasťou histórie. Spoločnosť Nuova Simonelli tu predstavila prvé dva prototypy svojich ikonických kávovarov Microbar a Aurelia.

2004

V tomto roku sa Aurelia stáva najlepším modelom v ponuke. Má mnoho vylepšení, ktoré ho vyzdvihujú do popredia, napríklad použité materiály, zloženie jednotlivých navrhnutých častí, automatické čistenie.

2005

Nuova Simonelli predstavuje model"Appia". Appia bola vyvinutá na základe skúseností s modelom Aurelia a je určená pre menšie prevádzky, ktoré hľadajú cenovo dostupnejší kávovar s veľkým výkonom.

2008

Prvý rokspojenia Barista World Championship a značky Nuova Simonelli. Baristi pripravujú kávu na originálne navrhnutom stroji Aurelia.

Kávovar Nuova Simonelli na majstrovstvách sveta baristov 2014. Zdroj obrázku: nsva.cz

2013

Ďalší míľnik veľtrhu HOST v Miláne. Tu bol prvýkrát predstavený mlynček Mythos One a jeho skvelé výsledky pri mletí kávy.

2017

"Aurelia Wave" sa snaží zdôrazniť príťažlivosť ekológie, možnosti ovládania, prepojenie s digitalizáciou a technológiou T3 s Pulse-Purge.

2019

Prichádza Appia Life, ktorá sa špecializuje na úsporu energie a lepšie ovládanie.

.