Potreby dnešných zákazníkov kaviarní a ako ich uspokojiť

KAVIAREŇ AKO ZRKADLO SPOLOČNOSTI

Okremšpecifík miestnych zákazníkov reagujesprávna kaviareňaj naglobálne témy a trendy. Čo teda potrebuje dnešný zákazník kaviarne a ako mu vyhovieť? Informovanosť ľudí je dnes vďaka moderným technológiám na vysokej úrovni. Preto sa aj móda, trendy a štýl šíria rýchlejšie. Ako moderná kaviareň odrážate témy modernej doby, a tými sú dnes najmä udržateľnosť, ekológia a miestne produkty. Ako správna trojvlnová kaviareň musíte toto všetko podávať kreatívne a originálne.

DNEŠNÝ HOSŤ KAVIARNE

Dnešný zákazník chce dobre vyzerajúce, zdravé jedlo a nápoje. Chce, aby bolofotogenické a aby sa mohol touto fotografiou pochváliť na Instagrame alebo inej sociálnej sieti. Nechce len občerstvenie, chce niečo chutné a zdravé. Nápoje, ktoré majú zdravotné benefity, vyhrávajú. V kaviarni nechce len kávu.

Chce cappuccino zvybranej kávy, ktorá bola vypestovaná v súlade sekologickým poľnohospodárstvom. Mlieko, ktoré barista používa, by malo byť najlepšie z najbližšej farmy od miestnych kráv, pretože zákazník chce podporiť miestnych dodávateľov. To, že káva je zdobená technikami latte art, je dnes už samozrejmosťou. Ku káve si objedná limonádu. Ale nie len tak hocijakú limonádu. Ak si nevyberie domácu bezinkovú limonádu, určite siahne po špeciálnej. Najlepšie takú, ktoráje už na prvý pohľad zdravá, napríklad zelenú, vyrobenú z čaju matcha .

SUPERPOTRAVINY A UDRŽATEĽNOSŤ LÁKAJÚ HOSTÍ

Objednávka moderného zákazníka pokračuje sendvičom, teda chlebom podľaoriginálneho receptu z pekárne vášho priateľa. Na ňom je vrstva chutnej nátierky a tiež klíčky. Všetko je doplnené chia semienkami, aby sa splnila požiadavka na zaradenie tzv. superpotraviny. Týmto občerstvením to však nekončí. Kreatívne musí byť aj samotné servírovanie. Práve tu vstupuje do hry vaša starostlivosť o ekológiu planéty. Preto si limonádu podávate so slamkou, ktorá nie je vyrobená z plastu, ale z iného materiálu v súlade so zásadami udržateľnosti.

Hostia môžu sami podporiť udržateľnosť a ekológiu a vy im v tom môžete pomôcť. Ponúknite im, že im kúpite opakovane použiteľný pohár na kávu so sebou. Znížite tak výdavky a najmä odpad z jednorazových papierových pohárov. Ideálnymi opakovane použiteľnými pohármi sú obľúbené farebné poháre Keep Cups. Rokovaním s miestnymi dodávateľmi môžete zabezpečiť ajvratné obaly. Tým sa výrazne prispeje k minimalizácii odpadu a nakoniec sa môžete zarad iť medzipodniky a kruhové kaviarne snulovým odpadom.

ŠPECIÁLNE POŽIADAVKY NA STRAVOVANIE

Ľudia v dnešnej spoločnosti vyjadrujú svoje odlišnosti v stravovaní a očakávajú, že stravovacie zariadenia budú vyhovovať ich požiadavkám. Nie je nezvyčajné stretnúť sa v kaviarni s hosťami, ktorí žiadajú vegánske občerstvenie, rastlinné mlieko alebo kávu bez kofeínu. Dnešný zákazník kaviarne si chce dopriať to, na čo má chuť, bez toho, aby ho obmedzovali negatívne účinky daného výrobku. Preto si napríklad nechce nechať odoprieť latte, aj keď má intoleranciu na laktózu. Kaviareň by malaposkytovať pestrú ponuku, aby mal aj takýto zákazník možnosť výberu.

Alternatívne mlieka dnes v kaviarňach bežné. Ponuka by nemala zabúdať ani na prípady, keď si zákazník nechce alebo nemôže dať kávu. Čaj a iné teplé nápoje by nemali chýbať .Káva bez kofeínu je čorazpopulárnejšia. Aj bezkofeínová káva by však mala byť pripravená vo vysokej kvalite z čerstvo zomletých zŕn. Zvážte preto kúpu druhého mlynčeka do svojej kaviarne, aby si vaši hostia mohli vychutnať skvelú kávu a kávu bez kofeínu a aby si ju mohli večer bez obáv objednať.

ZÁKAZNÍCI KAVIARNÍ V PRIEBEHU HISTÓRIE

Kaviarne začali vznikať v arabských krajinách a ako sa šírilo povedomie o káve ako takej, otvárali sa aj nové kaviarne po celom svete. Tak ako boli zákazníci kaviarne, tak sa vyvíjala aj samotná kaviareň. Predstavte si jednu z prvých kaviarní v meste Mekka na Arabskom polostrove v 15. storočí. Miestna kaviareň odrážala životný štýl vtedajších obyvateľov. Káva sa varila v džezve, ochutená korením a cukrom. Sprevádzali ju sladké pochúťky. Tiež víno a šiša. Prostredie, v ktorom sa stretávali muži, aby diskutovali o problémoch dňa.

O niekoľko storočí neskôr sa presúvame do Paríža. Tu je spoločnosť iná a diskutuje sa viac o politických a predovšetkým umeleckých témach. V prvej polovici dvadsiateho storočia by ste v kaviarni Le Dôme na rohu Boulevard Montparnasse a Rue Delambre pravdepodobne narazili na Ernesta Hemingwaya alebo Pabla Picassa. Popíjali čiernu kávu, na stole bol dobrý alkohol. Secesný interiér, ruch a kultúrny ruch vo vnútri kaviarne boli zdrojom inšpirácie pre mnohých umelcov tej doby.

KÁVA A DOBRÝ ALKOHOL

Tak ako v minulosti, ponúknite svojim hosťom dobrú kávu a dezert, ako aj pohár dobrého alkoholu. V dnešných kaviarňach sú obľúbené zaujímavé originálne nápoje. Aj v tejto oblasti sa držte lokálnych produktov a vyberte si moravské víno od malého vinára alebo zaujímavé pivo z minipivovaru.

Dnešný kaviarenský zákazník vyhľadáva nižšie percento, ale chuťovo zaujímavé druhy alkoholu. Nebojte sa experimentovať a vytvárať miešané nápoje podľa vlastných receptúr a ešte lepšie urobíte, ak svojim hosťom ponúknete jedinečný koktail s kávou. Veď súťaž v miešaní kávy a alkoholu Coffee in Good Spirits je jednou z hlavných disciplín baristických šampionátov. Pri vymýšľaní svojho kávového nápoja nezabudnite, že káva nie je len espresso. ColdBrew kávy sú na miešanie viac než vhodné .

KÁVOVÝ NÁPOJ S APEROLOM

Aperol spritz, ktorý milujú ženy na celom svete (a nielen ony), je znakom leta. Jeho hlavná zložka, alkoholický nápoj Aperol, je ideálny na miešanie s kávou. Vyskúšajte túto jednoduchú kombináciu s espressom, budete potrebovať:

  • ľad
  • plátok pomaranča
  • sódu 1 dl
  • Aperol 4 cl
  • espresso z výberu káv

Do pohára vložte kocky ľadu a vložte plátok pomaranča. Nalejte "panáka" Aperolu a opatrne doplňte sódou. Nakoniec doplňte lyžičkou espressa, ktoré sa usadí na povrchu nápoja pre efektné servírovanie.