ECM: Pravá talianska vášeň pre kávu. ☕

ECM je skratka pre Espresso kávovary Výroba. Spoločnosť vyrába ručne vyrábané domáce kávovary na espresso a elektrické mlynčeky. 

Hoci je spoločnosť pôvodne nemecká, výroba prebieha aj v kolíske espressa, v Taliansku. Tam sa vyrábajú predovšetkým kávovary na espresso s výmenníkom tepla. Kávovar Synchronika a väčšina mlynčekov sa potom vyrábajú v Nemecku.

Za vývojom všetkých doplnkov stoja dve generácie Hauckovcov, zakladateľ Wolfgang a od roku 2009 aj jeho syn Michael. 

Kvalita a technické inovácie sú pre spoločnosť najdôležitejšími hodnotami od jej založenia. Výrobky, najmä kávovary, boli od začiatku založené na dizajne zo 60. rokov. Veľký dôraz sa kladie aj na výber materiálov. Telesá kávovarov sú vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele.

S výnimkou malých detailov (ako sú násypky mlynčekov) sa spoločnosť ECM vyhýba použitiu plastu. Počas inovácií sa riadia heslom - BECAUSE YOU ARE THE BARISTA.

V ponuke kávovarov si každý nájde niečo pre seba. Spoločnosť ECM vyrába kávovary s jedným a dvoma bojlermi. Tie s jedným vás zaujmú najmä svojou kompaktnou veľkosťou. Jeho funkcie uspokoja každého domáceho baristu. Sofistikované kávovary s dvojitým kotlom sú vhodné najmä pre najnáročnejších kávičkárov.

Kávovary ECM sa od ostatných líšia predovšetkým technologicky a konštrukčne vylepšenou hlavou E61. V porovnaní s hlavou, ktorú spoločnosť Faema vyrábala pred viac ako 50 rokmi, má kávovar ECM inovatívne sparovacie zariadenie z nehrdzavejúcej ocele. Je tiež chránený patentom.

Aby spoločnosť ECM doviedla prípravu espressa k dokonalosti, nezostala len pri kávovaroch. Rovnako ako v prípade kávovarov, aj v prípade elektrických mlynčekov si každý nájde niečo pre svoju chuť.

Mlynčeky ECM patria medzi najvýkonnejšie na trhu. Elektrické mlynčeky sú určené na mletie kávy na espresso, preto im nechýba držiak na páku. Všetky modely majú ploché brúsne kamene z nehrdzavejúcej ocele. Profesionálnejšie modely majú kamene potiahnuté titánom