G. Benedikt - spoľahlivý výrobca porcelánu pre gastronómiu. ✨🍽️

G. Benedikt je česká spoločnosť, ktorá vyrába poctivý a odolný porcelán. Je vhodný pre všetky gastronomické zariadenia, možno ho umývať v umývačke riadu a je odolný voči zmenám teploty. So systémom G. Benedikt, nemôžete sa pomýliť. 

Pôvod G. Benedikt pochádza z roku 1882. Spoločnosť založili dvaja bratia Benedictovci v meste Dwory v Karlových Varoch. Na počesť bratov bola spoločnosť pomenovaná Gebrüder Benedikt. V 90. rokoch 20. storočia, po Nežnej revolúcii, sa G. Benedikt veľká zmena. V roku 1992 sa porcelánka stala členom švajčiarskej skupiny Keramik Holding Ag laufen. O päť rokov neskôr sa porcelánové továrne opäť rozšírili o rakúsky Lilien a švajčiarsky Langenthal.

Porcelánka G. Benedikt stále drží krok s dobou a vyrába porcelán, ktorý je vhodný pre jemné stolovanie, ako aj pre moderné kaviarne a reštaurácie. Porcelán od firmy G. Porcelán Benedikt je odolný a nie je potrebné s ním manipulovať v rukaviciach. Porcelán možno umývať v automatických umývačkách riadu a spoľahlivo odoláva teplotným rozdielom. 

Spôsobov podávania kávy je určite veľa a fantázii sa medze nekladú, ale vždy by ste mali dodržiavať niekoľko pravidiel. Pri obsluhe dbajte na čistotu, ale aj na čistotu okolia. Najlepšie je držať šálku len za ucho a ku káve podávať pohár čistej vody. Kávu podávajte s celým servisom, teda s tanierikom a lyžičkou. Prečítajte si všetkých 8 pravidiel podávania kávy.