Heavy Tamper - česká značka s vášňou pre kávu a baristické nástroje. ☕

Česká značka Heavy Tamper sa špecializuje na výrobu tamperov na kávu v rôznych veľkostiach a farbách. Vyrába napríklad aj kávové kohútiky, kanvice na mlieko a portafilterové šálky.

Všetko sa to začalo baristickými súťažami, kde zakladateľ značky Heavy Tamper zvíťazil v latte art. Tamper považuje za absolútne nevyhnutný baristický nástroj. Táto výhra ho motivovala k vytvoreniu vlastnej súpravy. A tak pomaly, ale isto začala vznikať poctivá česká značka Heavy Tamper. Heavy Tamper sa drží hesla: kto nerobí chyby, nerobí nič. 

Vyrobiť vlastný tamper si vyžiadalo veľa potu a sĺz, pretože nie vždy ide všetko hladko. Chyby však umožnili značke Heavy Tamper zlepšiť sa a zdokonaliť. Originálne a nové tvary rukoväte navrhnuté pre ťažký manipulátor. Najviac sú hrdí na podberák Heavy Star. Obsahuje mechanizmus, ktorý po uvedení do pohybu aktivuje priestorové senzory a vytvorí doslova svetelnú šou. A stále prichádzajú s ďalšími a ďalšími inováciami. Všetko si nechali patentovať.

V súčasnosti je česká značka Heavy Tamper sponzorom rôznych baristických súťaží a celkovo podporuje baristický svet. Heavy Tamper môže fungovať aj vďaka online svetu, a tak posiela svoj tamper ďalej do sveta cez eBay alebo Amazon. V súčasnosti pracujú na patentoch, ktoré zlepšia budúci svet výberovej kávy. 

Tamper je nepostrádateľný nástroj baristu. Bez tampera nikdy nevytvoríte chutné espresso. Správne a dôsledné miešanie vedie k dokonalej extrakcii a dokonalému espressu. Máme pre vás článok o tom, ako správne pracovať s tamperom. Potom si jednoducho vyberte ten, ktorý vášmu stroju vyhovuje najviac.