Origami - farebné a hravé drippery na dokonalú kávu. ☕️🎨🌈

Japonská značka Origami sa zameriava na dizajnové kávové doplnky. Jej hlavnými výrobkami sú ponorky Origami, ktoré sú špecifické svojím neobvyklým vrúbkovaným tvarom. Origami znamená zložený z papiera. Názov ide ruka v ruke s dizajnom kvapkadiel, ktoré tiež vyzerajú ako zložený papier.

Počas procesu vývoja dizajnéri spolupracovali s mnohými baristami, až kým nedosiahli šálku kávy presne podľa ich predstáv. Zárezy na odkvapkávači vytvárajú vzduchové kanáliky, čím sa minimalizuje kontakt medzi stenou a filtrom, čo vedie k čistému odsávaniu bez akýchkoľvek prekážok.

Okrem tvaru zaujmú kvapkadlá aj širokou škálou farieb. Nálevy sa vyrábajú z porcelánu Mino, jednej z najprestížnejších japonských keramických spoločností s viac ako štyristoročnou históriou. Porcelán tiež dobre vedie a udržiava teplo. To má tiež dobrý vplyv na extrakciu.

Môžete si vybrať z dvoch veľkostí. Origami S je určený pre 1-2 šálky, čo zodpovedá V60-01. S dripperom veľkosti M môžete pripraviť až 4 šálky.

Portfólio produktov Origami nie je len o dripperoch. Vzhľadom na ich nezvyčajný tvar potrebujete na ich prípravu aj držiak. Môžete si vybrať medzi plastovou a drevenou verziou. Nesmú chýbať ani správne papierové filtre.