7 tipov, ako používať kávovú usadeninu

Kávová usadenina, ktorá sa často považuje za odpad, má prekvapujúci potenciál. V tomto článku sa pozrieme na 7 praktických tipov, ako efektívne využiť kávovú usadeninu v domácnosti a prispieť k udržateľnosti nášho životného prostredia.

Obľúbený produkt u záhradkárov

Určite ste už aspoň raz počuli, že kávová usadenina sa dá použiť ako hnojivo, či už ako zložka kompostu aleborozsypaná okolo rastlín na vlastnej . Určite zlepší štruktúru pôdy a dodárastlinám živiny.

Možno raz budete týmto spôsobom hnojiť aj svoj arabský kávovník, ktorý môžete pestovať doma.

(Zdroj: istockphoto.com) Rastlina vám tiež pomôže odpudiť hmyz a škodcov z vašej záhrady.

Skvelá pre vašu pokožku

Podobne je známe aj to, že z lufy môžete vyrobiť prírodný peeling a exfoliáciu , takže svoju pokožku. Stačí juzmiešať napríklad s kokosovým olejom. Na internete nájdete niekoľko receptov, ako si vyrobiť domáci kávový peeling.

Rovnako ako iné druhy exfoliácie môžete:

  • odstrániť odumreté kožné bunky,
  • uvoľniťupchaté póry,
  • znížiť príznaky tmavých kruhov pod očami,
  • alebo dočasne znížiť výskyt celulitídy.

Účinný neutralizátor zápachu

Vďaka svojej štruktúre a chemickej povahe má kávová usadenina schopnosťabsorbovať nepríjemné pachy. Používať možnosuchú ajčerstvú usadeninu, stačí ju vložiť do nádoby a umiestniť tam, kde je to potrebné.

Zbavenie sa bĺch vašich štvornohých miláčikov

Kávová usadenina je na odstránenie bĺch oveľalepšia ako používanieštandardných produktov . Zakúpené výrobky môžu obsahovať škodlivé chemikálie.

Ak sa vám podarí presvedčiť svojho domáceho miláčika, aby zostal pokojný, po umytí a umytí šampónommu potritesrsť usadeninou. Potom zviera opláchnite a nechajte jeho "srsť" uschnúť.

(Zdroj: stock.adobe.com) Rozhodne nekŕmte svojho domáceho miláčika zvieracími chlpmi! Jej konzumácia je pre ne toxická, preto im ju natierajte len zvonka.

Zelený posyp v zime

Zelený posyp má byť jemným spôsobom, ako zmierniť ľad počas chladných, bielych dní. Nie je síce taký rýchly a účinný ako soľ alebo popol, ale dobre poslúži aj kávové vápno na spevnenie povrchu alebo lepšiu trakciu na ľade .

Starožitný vzhľad papiera

Pomocou metódy kávového farbenia si môžete vytvoriť celý stoh papierov a pokojne ho zviazať do skicára alebo denníka.

Stačí papiere namočiť do nádoby plnej usadeniny a vody. Dbajte na to, aby sa papier zmestil celý dovnútra a nemusel byť pokrčený. Potom ho vytiahnite a nechajte vyschnúť.

Čím viac sedimentu budete mať v nádobe, tým intenzívnejšia bude farba .

(Zdroj: stock.adobe.com) Biele textílie môžete pomocou kávovej usadeniny premeniť aj na príjemnú béžovú farbu.

Gastronomické potešenie

Teraz pripravte svoje chuťové poháriky. Niekoľkolyžičiek použitej kávovej usadeniny dokáže na tanieri zázraky. Môže byť aromatickým korením na dochutenie mäsa. Takýto steak - nielenže dodá mäsu šťavu, ale ho aj zjemní.

Káva obsahuje kyseliny, ktoré rozkladajú tieto bielkoviny a zvýrazňujú chuť.

Vedeli ste, že česká značka obuvi Kave footwear má kávovú kolekciu? Do podrážok zakomponovali sedliacky materiál, takže môžete hrdo chodiť s voňavými topánkami!

Určite vyskúšajte jeden z tipov

Viete, fantázii sa medze nekladú. Stýmto mletým zázrakom sa dá vymyslieť veľa nápadov a verím, že každý si nájde svoj obľúbený spôsob, ako využiť sekundárny potenciál kávy. Tak sa do toho pustite!

Žiadne kávové zrná, žiadna kávová polievka - vyberte si z našej širokej ponuky.

Odporúčané produkty6