Ako pripraviť kávu v dripperi Kalita Wave

Alternatívny spôsob prípravy kávy

Kúpili ste si dripper Kalita Wave, ale neviete, ako ho používať? Nemajte obavy, jeho príprava je úplne jednoduchá a zvládne jukaždý v pohodlí svojho domova. Poradíme vám krok za krokom a spoločne vytvoríme šálku lahodnej kávy.

Kalita Wave je jednou z alternatívnych metód prípravy kávy. Sú riešením, ako siľahko a cenovo dostupne pripraviť dobrú kávu z domu. Ich základom je filtrovaná káva a výrazne ovplyvňujú chuť výsledného nápoja.

Kalita Wave

Je ideálnym nástrojom na jednoduchú prípravu prekapávanej kávy. Kvapkávač Kalita Wave pripomína tvaromlievik a ľahko sa pripravuje a udržiava. Je možné ho zakúpiť v dvoch veľkostiach - menší 155 alebo väčší 185, podľa toho, aké veľké šálky preferujete.

Dripper Kalita Wave 185

 • Vo verziách z nerezu a zo skla .
 • na prípravu 1-4 šálok kávy
 • pre papierové filtre Kalita Wave 185

Dripper Kalita Wave 155

 • menší súrodenec kávovaru Kalita Wave
 • Vyrobený z prvotriednej ocele
 • pripraví 1-2 šálky kávy
 • pre papierové filtre Kalita Wave 155

Základný recept pre kávovar Kalita Wave

Recept na kávu Kalita Wave:
 1. Odmerajte a pomeľte si kávu.
 2. Vložte papierový filter do kávovaru Kalita Wave a prepláchnite horúcou vodou, aby ste odstránili chuť papiera (celulózy). Nakoniec všetko vylejte, aby v kávovare Kalita nezostala žiadna voda.
 3. Nasypte mletú kávu do filtra tak, aby bola káva rovnomerne rozptýlená po celom dne a umiestnite Wave na vrch karafy alebo šálky na kávu.
 4. Nalejte prvú časť vody a nechajte rozvoniavať. Potom kávu jemne premiešajte lyžičkou.
 5. Po 30 sekundách opäť nalejte vodu na kávu špirálovitým pohybom od stredu smerom von.
 6. Potom pomaly nalejte zvyšnú vodu do drippera, aby sa hladina vody udržiavala blízko hornej časti lievika.
 7. Nechajte kávu chvíľuodkvapkávať, keď je všetka odkvapkaná, ste hotoví.

papierové filtre
15 g káva
jemná nastavenie hrubosti mletia kávy na mlynčeku
250 g horúca voda (92 stupňov)

Pozrite sa, ako to všetko funguje

Kalita Wave VS. V60

Môže sa zdať, že spôsob prípravy Kalita vzdialene pripomína práve V60. Je však dosť výrazne odlišný. Extrakcia kávy je v oboch metódachveľmi odlišná. Kalita má odkvapkávač s plochým dnom asú v ňom tri otvory, cez ktoré filtrovaná káva preteká. Tým je zabezpečený regulovaný prietok vody, ktorý vytvára rovnomernú a konzistentnú šálku kávy. Na rozdiel od kávovaru V60, ktorý má len jeden otvor a jeho dno je kónické.

Kalita dokáže vďaka svojej technológii kompenzovať nepresnosti, a to robí jej prípravu ešte príjemnejšou. Môžete si ju pripraviť aj bez baristickej kanvice. Kalitu si môžete pripraviťaj na cestách a vychutnať si kvalitný filter uprostred prírody.

Kalita je jedným z mnohých alternatívnych spôsobov prípravy kávy. Existuje niekoľko spôsobov, každý s inou prípravou a inou výslednou chuťou. Okrem Kality sem patrí napríklad tradičná moka kanvica, french press alebo V60.

Príprava kávy sa môže stať takým príjemným rituálom, ktorý budete radi opakovať každé ráno. S kávovarom Kalita Wave to zvládnete ľahko, rýchlo a za odmenu si vychutnáte skvelú kávu.

Odporúčané produkty4