Ako si vybrať profesionálny automatický kávovar

PROFESIONÁLNY KÁVOVAR

Ak siahnete po profesionálnom pákovom kávovare, budete si musieť zaobstarať špecializovanú obsluhu, teda už spomínaného baristu. Pretože kvalitná káva a profesionálny kávovar nemusia vždy znamenať skvelé espresso. Profesionálny pákový kávovar ponúka najlepší spôsob prípravy kávy, ale len v rukách skúseného baristu. Ak k tomuto prístroju posadíte niekoho, kto sa nevyzná v príprave kávy, nepozná postupy práce s kávou, ako je nastavenie mlynčeka alebo čas extrakcie, a nepozná postup čistenia a starostlivosti o tieto prístroje, koledujete si o veľmi nízku kvalitu espressa a kávových nápojov. Nekvalitný výrobok je niečo, čo svojim hosťom určite nechcete a nebudete ponúkať. Ak teda nezamestnávate baristu alebo neposielate svojich zamestnancov zvyšovať si kvalifikáciu, napríklad na náš kurz prípravy kávy, využite služby automatického kávovaru.

AUTOMATIZÁCIA A KVALITA

Je to najefektívnejší spôsob, ako ponúknuťkvalitnú kávu vo vašom podniku v každej situácii a v každom čase. Nemusíte preškoľovať časť svojho pracovného tímu, navyše vaši ľudia nemusia mať vzťah ku káve, a teda ani chuť s ňou pracovať. To sa potom premieta do nezodpovednej prípravy, a teda do zlej kávy v šálke hosťa. Drahé zariadenie tak príde nazmar, rovnako ako potenciál kvalitných zŕn, ktoré ste kúpili a ku ktorým prispelo mnoho ľudí svojou svedomitou prácou počas celého procesu ich spracovania, kým sa dostali k vám a vášmu nešťastnému "baristovi". Najlepším rozhodnutím v tejto situácii je zaobstarať si profesionálny automatický kávovar, ktorý zabezpečí vždykonzistentnú kvalitu kávy.

VÝKON A PREVÁDZKA KÁVOVARU

Ste profesionál a ten potrebuje profesionálnu technológiu. Či už ide o elektrických pomocníkov v kuchyni alebo v bare, pre lacné domáce verzie týchto prístrojov nie je miesto. Ich cena je lákavá, ale ich kategorizácia ako domácich má svoje opodstatnenie v tom, že záťaž v prevádzke jednoducho nezvládnu. Aj keď káva nie je vaším primárnym produktom, pravdepodobne denne uvaríte viac káv ako v bežnej domácnosti. Rovnako ako vaši pracovníci, aj vaše stroje musia byť pripravené na záťažové situácie, keď bude potrebné pripraviť viacero objednávok v krátkom čase. Automatické kávovary zvládnu väčšinu činností v procese varenia samy. Ich obsluha je jednoduchá a neuberá čas a sústredenie vašim zamestnancom, ktorí sa môžu sústrediť na vašich hostí.

POŽIADAVKY NA PREVÁDZKU

Automatický kávovar si vyberte na základe toho, čo má zvládnuť a kde a pre koho bude slúžiť. Do obchodu, kancelárie alebo narecepciu hotela budete hľadať kávovar, ktorý má okrem prípravy kvalitnej kávy aj ďalšie užitočné funkcie. Predpokladáte, že takýto kávovar bude najčastejšie obsluhovaťpriamy spotrebiteľ. Zamestnanec v kancelárii na prestávke na kávu, hoteloví hostia čítajúci si noviny vo vstupnej hale alebo zákazník, ktorý si u vás práve kúpil knihu Josefa Augustína "Pri káve o káve a kávičkách" a ako už názov napovedá, kúpi si k nej aj svoje obľúbené cappuccino, s ktorým si bude v neďalekom parku čítať svoju novú knihu.

To, čo od týchto automatických kávovarov požadujete, je ich spoľahlivosť a predovšetkýmich autonómnosť. Musí mať prehľadné a intuitívne ovládanie, aby si kávu mohol pripraviť každý. Veľmi dobrým predstaviteľom tohto typu kávovaru je výrobok talianskej spoločnosti Saeco. Ich certifikované kávovary sú schopné skvelého výkonu v kombinácii s kompaktnými rozmermi a priateľskou cenou. Displej a dotykové tlačidlá s jasnými obrázkami nápojov uľahčujú výber a kávovar je ľahko zrozumiteľný aj pre zahraničných hostí. Výrobcovia mysleli aj na prípravu čokoládovej či bezkofeínovej kávy. Kávovar je možné pripojiť k prívodu vody alebo dopĺňať vodu do zásobníka kávovaru, čo vám dáva slobodu umiestniť kávovar tam, kde hopotrebujete. Automatické čistiace programy sú štandardnou súčasťou týchto kávovarov. Možnosť pripojenia mincového alebo platobného terminálu ku kávovaru robí z tohto kávovaru skutočného samostatného pomocníka.

Automatický kávovar Saeco phedra evo cappuccino

MASTER QUALITY

Majitelia hotelov a reštaurácií, ktorí ponúkajú napríklad raňajkové bufety, coffeebreaky alebo iné cateringové služby, budú mať na svoj kávovar ešte väčšie nároky. Slávne meno Nuova Simonelli hrdo nesúmlynčeky Mythos, ktoré poznáte zo svojich obľúbených kaviarní. Týmto menom spojeným s prípravou kávy na najvyššej majstrovskej úrovnisa pýši aj kávovar Prontobar Touch . Jeho renomovaný výrobca je známy svojou kvalitou a pokročilou technológiou prípravy kávy. Preto tento kávovar zaručuje absolútnu spokojnosť s každou pripravenou kávou .

V tomto kávovare je integrovaná aj vynikajúca nová technológia šľahania mlieka, ktorú si spoločnosť Nuova Simonelli nechala patentovať. V prednej časti kávovaru sa nachádza tryska, ktorá šľahá mlieko rýchlo, automaticky a dokonca sa dá nastaviť požadovaná hustota mliečnej peny. Bez námahy si tak môžete vykúzliť cappuccino presne také, aké dostanete v kaviarni. Vysoko výkonné čerpadlo a mlecie kamene brúsené nanotechnológiou sú u tohto výrobcu už samozrejmosťou. V tomto kávovare sa nachádzajú dva mlynčeky. Môžete tak ponúknuť dva druhy kávy a uspokojiť všetkých milovníkov kávy, či už dávajú prednosť ovocným alebo konzervatívnejším príchutiam kávy.

Automatický kávovar Nuova Simonelli Talento

AUTOMATICKÝ BARISTA

Nakoniec sa dostávame k automatickým kávovarom schopným zvládnuť náročnú prevádzku reštaurácie alebo bistra. Nemecká precíznosť a spoľahlivosť spolu s vysokým výkonom je vložená do robustnej kovovej konštrukcie kávovaru Mellita Cafina. Nič ho nemôže zastaviť. Je skonštruovaný tak, aby bol schopný fungovať aj vnepretržitej prevádzke. Je schopný pripraviť až 250 espress najvyššej kvality za hodinu. Ovláda sa pomocou prehľadného dotykového displeja, na ktorom ponúka množstvo kávových nápojov, od espressa cez cappuccino s možnosťou horúcej alebo studenej mliečnej peny až po kakao alebo horúcu čokoládu. Je tiež skutočným profesionálom smnožstvom príslušenstva, ktoré si môžete vybrať podľa potrieb vašej prevádzky, ako je druhý mlynček, chladnička na mlieko alebo stojan na ohrievanie šálok.

Melitta Cafina CT8 - kráľ automatických kávovarov.STARÁME SA O KÁVU OD RASTLINY AŽ PO ŠÁLKU

V spoločnosti Spa Coffee žijeme kávou. Vyhľadávame tie najlepšie kávové zrná, pražíme ich sláskou a starostlivosťou, aby sa k vám naša výberová káva dostala v tejnajlepšej kvalite a s týminajčarovnejšími vôňami a chuťami. Potom je už len na vás, aby ste ju pripravili pre svojich zákazníkov. Aby sa kvalita a jedinečnosť našej kávy zachovala aj v poslednom kroku jej cesty do šálky hosťa, ponúkame a poskytujeme technológiu, ktorá sa o tento posledný krok postará. Neváhajte náskontaktovať, aby sme spoločne vymysleli tonajlepšie riešenie pre vašu prevádzku azabezpečili, že pri každej káve budete mať úsmev na tvári vy aj vaši hostia a zamestnanci.