Čím vybaviť svoj domáci espresso kútik

NAJPRV KVALITNÝ KÁVOVAR NA ESPRESSO

Ak sa rozhodnete zaobstarať si do domácnosti kávovar na espresso, máte niekoľko možností. Prvou je automatický kávovar. Jeho používanie je naozaj jednoduché. Na výber sú dva typy ,kávovary na čisté espresso akávovary s parnou tryskou, takže si s nimi môžete pripraviť aj cappuccino alebo latte.

Gaggia jemedzi automatickými kávovarmi stávkou na istotu. Cenovo veľmi dostupný, jednoduchý a spoľahlivý je ich kávovar Gaggia Brera. Viac funkcií, možnosti hrubosti mletia a 11 rôznych nápojov ponúka ich model Babila.

Inou cestou môže byť pákový domáci kávovar. Na rozdiel odautomatických kávovarov majú len niektoré z nich zabudovaný mlynček. Na oplátku majú prakticky všetky parnú trysku, takže vám stačí baristická kanvička a môžete trénovať svoje latte umenie. Ak vám nevadí priplatiť si hneď na začiatku a chcete profesionálnejší kávovar, značka Nuova Simonelli je skvelou voľbou . Na príležitostnú prípravu kávy sú skvelé kávovary Lelit.

Ak sa chcete s prípravou kávy trochu viac pohrať, vašej pozornosti by nemali uniknúť ručné kávovary FlairEspresso . Ich filozofia je presiaknutá spomalením a tvrdením, že na dobré veci sa oplatí počkať. Celá príprava espressav kávovare je založená na tom, že najeho prevádzkunepotrebujete elektrinu , len horúcu vodu, preto je vhodný napríklad aj na kávu z chalupy. Páka kávovaru Flair je navrhnutá tak, aby sa sila, ktorou na kávovar pôsobíte, vynásobila deviatimi, takže získate potrebných 9 barov.

Manuálny kávovar Flair Espresso nemusí zostať len vo vašom domácom kútiku na prípravu espressa. Keďže pri príprave espressa nie je závislý od prívodu elektrickej energie, môžete ho pokojne vziať so sebou do prírody.

DOKONALÁ PRÍPRAVA ESPRESSA VĎAKA BARISTICKEJ STUPNICI

Ak si kúpite kávovar bez zabudovaného mlynčeka, budete musieť kávu odvážiť. A ak nechcete plytvať kávou, je najlepšie urobiť tak ešte pred mletím. Doma sa s prípravou zvyčajne neponáhľate, preto je dobré sledovať všetky kroky procesu prípravy espressa a nepodceňovať ho. Okrem hrubosti mletej kávy má na extrakciu vplyv aj použitá hmotnosť , priespresse hrajú úlohu aj desatiny gramu.

Keďžehovoríme o baristickej váhe na espresso, jedným z dôležitých faktorov pre vás bude veľkosť, aby ste mohli váhu počas procesu extrakcie umiestniť pod šálku a kontrolovať veľkosť espressa. Veľmi praktickou baristickou váhou na prípravu espressa jeAcaia Pyxis Ultralight vďaka svojim rozmerom 7x7x1 cm. Okrem štandardne zabudovaných stopiek má aj pripojenie k aplikácii, takže môžete sledovať priebeh svojich receptov. Skvele sa hodí aj na cesty. Lacnejšou a o niekoľko centimetrov väčšou verziou je Acaia Pearl. Aj ona má prepojenie s aplikáciou.

Potom je tu cenovo veľmi dostupný kávovar Rhinoware Coffee Gear Dose, ktorý však, bohužiaľ, nemá zabudované stopky, čo je pri príprave espressa dosť dôležité. Šťastnou strednou cestou je potom baristická váha Brewista Smart Scale V2, ktorá má 6 režimov váženia, z ktorých 4 sú určené na espresso. Všetky tieto váhy sa dajú skvele využiť aj pri príprave alternatívnych metód alebo iných nápojov.

MLETIE KÁVOVÝCH ZŔN NA DOMÁCE ESPRESSO V MLYNČEKU NA KÁVU

Vprípade mlynčekov máte opäť dve možnosti, prvou je ručný mlynček. Áno, aj niektoré ručné mlynčeky ponúkajú širokú škálu hrubosti, od French Press až po espresso. Vybral by som si ho, ale len v prípade, žečasto striedate prípravu espressa s niektorými alternatívami a tiež cestujete a potrebujete prenosnejší mlynček. Príkladom takéhoto multifunkčného mlynčeka je napríklad mlynček1Zpresso JX-Pro s 30 úrovňami nastavenia hrubosti alebo ručné mlynčeky Comandante. Espresso kávovar Flair sa bude skvele hodiť k ich mlynčeku Royal.

Ak sa chcete naplno venovať príprave domáceho espressa a chcete si uľahčiť prácu dávkovaním priamo do páky, potom je elektrický mlynček jasnou voľbou. Prvým tipom sú domáce mlynčeky od značky Eureka. Chybu neurobíte kúpou mlynčeka Nuova Simonelli MHD, ktorý je tichý vďaka profesionálnym mlecím kameňom a vďaka mikrometrickému nastaveniu tiež namelie kávu na dokonalé espresso.

MLETÁ KÁVA SA DOSTÁVA DO PÁKY A POD TAMPER

Mletú kávu je potrebné po nasypaní do páky riadne utlmiť. Veľa tamperov ponúka česká značka Heavy Tamper, ktorá, ako je z názvu zrejmé, svoju výrobu sústreďuje na výrobu tamperov. Pri výbere tampera sa zamerajte predovšetkým na priemer, ktorý je kompatibilný s priemerom páky vášho kávovaru. Veľa značiek vyrába aj vlastný tamper, čo nie je jednoduchý krok, a potom sa vám nestane, že by ste sa s priemerom pomýlili.

Tamperovanie kávy je veľmi dôležitým krokom pri príprave espressa. Ak budete kávu stláčať nerovnomerne, bude aj extrakcia kávy nerovnomerná, čo ovplyvní jej chuť. Zdroj: Kávovary a kávovary na výrobu kávy.

Prepohodlné utláčanie by ste nemali zabudnúť na gumovú podložku. Oprite si o ňu páku počas utláčania a nepoškodíte si pracovnú dosku. Navyše vďaka nej bude tampón držať na svojom mieste.

Vyhnite sa najčastejším chybám pri utláčaní

VYKLOPTE POUŽITÚ KÁVU DO PUKACIEHO BOXU

Rozhodne nenechávajte kávu v páke po príprave espressa, treba ju vyčistiť. Ak je vaša výroba espressa väčšia , pravdepodobne sa vám bude hodiťaj pukací box alebo pukací stroj. Vďaka tyči môžete vyklopiť púčik s použitou kávou v jednom kuse a špalíkom, takže neskončí všade.

ESPRESSO NIE JE KONIEC DOMÁCEJ PRÍPRAVY CAPPUCCINA

Pripravte si vychladené mlieko z chladničky a pustite sa do šľahania. Na to však samozrejme najprv potrebujeme baristickú kanvicu. Barista bez kanvice je takmer ako Edward Scissorhands bez nožníc. Ak chcete byť dokonalým domácim baristom, budete potrebovať aj tú svoju.

Naučiť sa kresliť mliečne obrázky do kávy vám pravdepodobne zaberie nejaký čas, chce to trpezlivosť. Akonáhle pochopíte, ako na to, nebudete chcieť robiť nič iné. Prameň: Kávovary na kávu.

Veľké rozdiely medzi nimi nenájdeme. Líšia sa predovšetkým dizajnom, potom aj veľkosťou, takže ak sa chystáte pripravovať café latte, vyberte si dostatočne veľký. Líšia sa aj pokiaľ ide ozobáčik, každý z nich je určený pre iné typy tvarov. S užším budete lepšie kresliť rozety, s otvorenejším srdiečka alebo tulipány.

ČISTENIE A ÚDRŽBA DOMÁCEHO KÁVOVARU, MLYNČEKA A PRÍSLUŠENSTVA NA KÁVU

Pravdepodobne by ste sa najradšej pustili rovno do práce s kávou, ale ešte predtým je potrebné urobiť niekoľko vecí. Ak ste pripravovali cappuccino ,utrite trysku od mlieka a pomocou baristickej utierky zotrite mlieko, ktoré zostalo v tryske. Potom musíte trysku, a najmä jej špičku, vyčistiť aj špeciálnym prípravkom.

  1. Odskrutkujte trysku.
  2. Pripravte si Caffetto MFCv kanvici , zmiešajte ho s teplou vodou, vložte do nej trysku a šľahajte.
  3. Potom nechajte trysku nasiaknuť.
  4. Medzitým trysku dôkladne umyte špongiou.
  5. Nakoniec trysku utrite, naskrutkujte špičku trysky a nastriekajte

Naše video vám ukáže, ako to urobiť najlepšie.

Takako je dôležité vyčistiť trysku ,nesmieme zabudnúť ani na baristickú nádobu. Dôkladne ho umyte a sústreďte sa najmä na zobáčik, kde sa zvykne zdržiavať mlieko.

Kávovar je potrebné udržiavať v čistote. Čistenie sa, samozrejme, líši podľa typu kávovaru, t. j. či ide o pákový kávovar, automatický kávovar alebo ručný kávovar Flair Espresso. Ak máte pákový kávovar, potom by vo vašom kútiku nemala chýbaťkaviareň Cafiza. V prípade automatického kávovaru to naopak budú tablety Cafetto N10.

Aj keď nie po každom použití, ale aspoň raz za jeden alebo dva týždne by ste mali vyčistiť aj mlynček na kávu. Zbavíte ho tak nežiaducich olejov, ktoré potom môžu ovplyvniť chuť kávy.

FILTRÁCIA VODY PRE DOMÁCI KÁVOVAR

Aby ste sa vyhli problémom s nefunkčným kávovarom, je dôležité spomenúť aj to, že záleží aj na vode, ktorú v ňom používate. Klasická voda z vodovodu často obsahuje rôzne minerály, ktoré síce pri bežnej konzumácii nevadia, ale vášmu kávovaru by vôbec neprospievali. Vprípade automatických kávovarov nemusíte vyradiť vodovodné potrubie v kuchyni, ale stačí si zaobstarať filtračnú kanvicu, z ktorej budete dopĺňať vodu do zásobníka v kávovare.

Niektoré pákové kávovary však vyžadujú prípojku vody. Vtakom prípade sa vám bude hodiťfiltračná patróna. Skvelým pákovým kávovarom jeOscar II od spoločnosti Nuova Simonelli, ktorý dokonca ponúka možnosť voľby priameho pripojenia alebo zásobníka.

KÚTIK NA ESPRESSO PRE KÁVOVÝCH NADŠENCOV

Ak si chcete zriadiť domáci espresso kútik s obmedzeným rozpočtom, ale chcete sa vyhnúť nekvalitným výrobkom, skvelé sú výrobky značky Flair. Tento espresso kútik navyše môžete ľahko preniesť na chatu či chalupu.

ZOSTAVA ESPRESSO KÚTIKA V PODOBE ŠŤASTNÉHO STREDU

Aké je najlepšie príslušenstvo pre váš espresso kútik, ak chcete získaťčo najlepší pomer ceny a kvality?

PRÍPRAVA DOMÁCEHO ESPRESSA S NAJLEPŠÍM VYBAVENÍM

Nie ste začiatočník v príprave espressa a chcete pre svoj domáci espresso kútik len to najlepšie? Potom je tento kávovar na espresso, mlynček na kávu a ďalšie príslušenstvo presne pre vás.

Táto súprava je to najlepšie, čo môžete mať.

Odporúčané produkty12