Domov Kávový kútik s Fellow

Kávové vybavenie pre domáci bar

Tiež ste si všimli boom medzi kávičkármi po vydaní baristických kanvíc Fellow Stagg s hrubým hrdlom? Za týmito a ďalšími výrobkami značky Fellow stojí jej zakladateľ Jake Miller. Jeho nápady na prípravu ešte lepšej domácej kávy pochádzajú zo San Francisca.

Dizajnový mlynček Fellow ODE

Každá dobrá príprava kávy sa začína mletím. A práve tým teraz začnem. Konkrétne mlynčekom Fellow ODE. Ten je už nejaký čas k dispozícii v čiernej aj bielej farbe.

Mlynček je určený predovšetkým na alternatívne varenie alebo na mletie kávy v prekapávacích kávovaroch.

Mlynček ODE ponúka 31 hrubostí mletia a s nastavením vám pomôže veko zásobníka, kde nájdete malú nápovedu o hrubosti mletia.

Okrem jedinečného dizajnu, vďaka ktorému sa hodí prakticky kamkoľvek, vyniká aj svojou tichosťou. V porovnaní s ručným mletím vám tiež ušetrí veľa času.

Štýlové baristické kanvice Fellow Stagg

Skôr než sa pustím priamo do prípravy, musím si uvariť vodu. O to sa postarábaristická kanvica. Fellow má v ponuke dve takéto kanvice, alebo dokonca štyri vďaka dvojfarebnému prevedeniu.

Prvou je Fellow Stagg. Kanvici nechýba husí krk ani integrovaný teplomer, vďaka ktorému môžete kontrolovať teplotu vody. Vďaka husiemu krku je aj nalievanie kávy potešením.

Kanvica nie je elektrická, ale nemá problém s ohrevom na indukcii, plyne, halogéne či keramike. S kanvicou ohrejete až 1 liter vody.

Druhým kúskom, ktorý má spoločnosť Fellow v ponuke, je kanvica Fellow Stagg EKG. Táto kanvica je už elektrická a poteší vásregulátor teploty. Navyše dokáže udržiavať nastavenú teplotu až hodinu. Má o niečo menšiu kapacitu, ale s objemom 0,9 litra bez problémov pripravíte 3 kávy.

Domáca káva so súpravou Fellow Design Pour-Over

A teraz sa pustime do prípravy kávy. Spoločnosť Fellow si pre svojich zákazníkov pripravila nielen samotný dripper, ale celú súpravu na prelievanie kávy.

V nej nájdete dripper z nehrdzavejúcej ocele, sklenenú karafu so silikónovým viečkom, odmerku/kvapkadlo, lievik na nalievanie kávy a, samozrejme, papierové filtre.

Tvar drippera môže byť prvá vec, ktorá vás zarazí. Dripper je rovný a jeho dno je ploché, čo umožňuje lepšiu extrakciu kávy. Tomu napomáha aj dvojitá stena z nehrdzavejúcej ocele, ktorú dripper má. Vďaka tomu dripper počas extrakcie nestráca teplo.

Okrem karafy je dripper kompatibilný aj s inými nádobami, ako sú napríklad termohrnčeky Fellow. Zdroj.
Pozrite si, ako pripraviť kávu pomocou súpravy na prelievanie

Vylepšenie kávy AeroPress pomocou kávovaru Fellow Prismo

Ak nie ste fanúšikom priamo prekapávanej kávy a uprednostňujete skôr AeroPress, Fellow má niečo aj pre vás. Nástavec Fellow Prismo. Jeho jemnejšie sitko spomaľuje extrakciu kávy, vďaka čomu je káva hustejšia a viac pripomína espresso.

Ako pripravujete kávu s nástavcom Fellow Prismo?
  1. Namelte 18 g kávy na jemnejšiu hrubosť, podobne ako v pôvodnom recepte. Káva bude chutiť skvele s praženými zrnkami na espresso.
  2. Káva sa pripravuje opačnou metódou. Otočte teda AeroPress a uvoľnením zhruba na úroveň 2 na AeroPresse vytvorte priestor pre kávu.
  3. Mletú kávu vysypte do AeroPressu a upratujte.
  4. Kávu zal ejte50 g vody a potom ju 10 s miešajte.
  5. Potom mierne stiahnite dno AeroPressu nadol, aby bola hladina kávy na úrovni okraja.
  6. Na vrch položte kávovar Fellow Prismo s kovovým filtrom. Otočte AeroPress a včase 1:10 začnite pomaly stláčať AeroPress.
  7. Teraz vám už len zaželám dobrú chuť. Prípadne si môžete kávu, ako lungo, predĺžiť horúcou vodou.

Káva na cestách s termohrnčekmi Fellow Carter

Káva na cestách nesmie chýbať. A či už si kávu pripravujete doma, alebo sa pre ňu zastavíte vkaviarni, vaša kávová súprava by mala obsahovať poriadnu termosku.

SpoločnosťFellow vyrába termohrnčeky vtroch farbách a troch veľkostiach. K dispozícii sú dva modely hrnčekov - Move aEverywhere. Rozdiel medzi nimi nie je veľký. Oba udržia nápoje teplé až 12 hodín a navyše dokonale tesnia.

Fellow Carter Move má však aj zacvakávací chránič proti striekajúcej vode, takže sa nemusíte obávať, že vaša káva skončí v aute.

Čerstvá káva s kanvicami Fellow Atmos

Prvým pravidlom pre šálku kávy plnej chuti a arómy je správne skladovanie. Zrnkovú kávu by ste preto mali skladovať vovákuových nádobách. Nádoby majú silikónové tesnenie, ktoré zabraňuje prístupu vzduchu, vlhkosti a pachov.

Rovnako ako pri ostatnom príslušenstve si môžete vybrať z čiernych a bielych farebných variantov a priehľadnej verzie. K dispozícii sú aj tri veľkosti.

Vďaka špeciálnej technológii predlžujúnádoby Fellow Atmos čerstvosť kávy o 50 %. Farebné verzie navyše chránia kávu pred UV žiarením. Rovnako ako vzduch, aj svetlo ovplyvňuje čerstvosť kávy.

Odporúčané produkty12