Hemro Group: najlepšie profesionálne mlynčeky na kávu

Čo majú spoločné známe značky kávy Mahlkönig, Ditting a Anfim? Viete to? Sú členmi rodiny Hemro Group - lídra vo výrobe a vývoji mlynčekov na kávu pre profesionálov. Dnes vám túto rodinu predstavím trochu bližšie.


Ako sa zo Švajčiara, Nemca a Taliana stala skupina Hemro Group

Kedysi dávno... v 20. rokoch 20. storočia existovala nemecká spoločnosť Mahlkönig , ktorá vyrábala mlynčeky na potraviny a korenie. Od 50. rokov 20. storočia sa o výrobu mlynčekov na kávu začala zaujímať značka spojená so švajčiarskym automobilovým priemyslom, Ditting. No a v roku 1981 začala talianska spoločnosťAnfim predávať mlynčeky na espresso.

Každá zo spoločností samostatne predávala mlynčeky vyrobené s cieľom dosiahnuť prvotriedny zážitok z kávy. Pre túto métu je dôležité robiť veci dobre, s poctivými materiálmi, investovať do nových nápadov a technického pokroku svojich výrobkov.

V roku 2008 si Mahlkönig a Ditting povedali, že ak idú za rovnakým cieľom, môžu ísť spoločne. A títo dvaja majstri mlynčekov vytvorili Hemro Group. V priebehu piatich rokov sa k nim pripojila spoločnosť Anfim. Najnovším, najmladším bratom, je čínska značka mlynčekov HeyCafé a od roku 2018.

Rodina mlynčekov Hemro Group dnes

Ako to dnes vyzerá so skupinou Hemro Group? Toto spoločenstvo výrobcov mlynčekov má tím viac ako 400 zamestnancov, predajný dosah po celom svete so sieťou viac ako 100 distribučných partnerov - ako sme my, takže tieto najlepšie mlynčeky samozrejme nájdete v e-shope . ????

Keď na trhu s mlynčekmi uvidíte niečo inovatívne, na 99 % to bude výsledok práce vedcov a inžinierov spoločnosti Hemro Group. Chcete vidieť príklad? Rok 2019 a prvý skutočný mlynček, ktorý dávkuje podľa hmotnosti - Mahlkönig E65S GbW (Grind-by-Weight).

Zdroj obrázku: hemrogroup.com

4 značky a 1 spoločnosť. Je medzi ich mlynčekmi nejaký rozdiel?

Rovnaký zámer a spoločný vývoj všaknemusí nutne znamenať rovnaký výrobok. Aj keď ťahajú za jeden povraz s názvom Hemro Group, každá zo značiek svoj vlastný osobitý štýl. Smlynčekom ktorejkoľvek členskej značky si však môžete byť istí, že melie kávu s absolútnou presnosťou.

Hemro Group: značka Mahlkönig

 • Závod: Hamburg, Nemecko
 • Osobnosť: profesionálne mlynčeky pre majstrov kávy; pre kaviarne, v ktorých pracujú baristi s vášňou pre dokonale pripravenú kávu.
 • Vlajková loď: EK43 - ak tento "slogan" spomeniete profesionálnemu baristovi, hneď bude vedieť, o ktorom mlynčeku hovoríte, taký je tento výrobok známy. A je na trhu už od 90. rokov minulého storočia. Vyvinul sa z pôvodného modelu EK23, ktorý bol uvedený na trh v roku 1970. Za ten čas sa EK stal symbolom prvotriedneho profesionálneho mletia kávy.

Skupina Hemro: značka Ditting

 • Závod: Bachenbülach, Švajčiarsko
 • Osobnosť: najodolnejšie mlynčeky na mletie veľkých dávok kávy; pre pražiarne, kaviarne, predajne s kávou, projekty kaviarní a šálkových miestností
 • Vlajková loď: 807 - ide o legendu spoločnosti Ditting, podobne ako spomínaný éclair v Mahlkönigu. Účel mlynčeka sa líši, preto jeho sofistikované vlastnosti, ako je veľkosť a geometria mlecích kameňov = rôzne preferencie chuťového profilu kávy.

Zdroj obrázku: ditting.com

Skupina Hemro: značka Anfim

 • Závod: Miláno, Taliansko
 • Osobnosť: mlynčeky na espresso podľa všetkých štandardov; stále v duchu talianskej kávovej kultúry, ale teraz pre kaviarne s moderným prístupom ku káve
 • Vlajková loď: Luna - v prípade tohto mlynčeka ide teda o prísľub budúcnosti značky Anfim. Podľa LenyFrick (vedúcej marketingu Hemro Group) ide o prvú lastovičku, ktorá stavia na talianskom remeselnom spracovaní a presných oceľových mlecích kameňoch z nemeckej továrne. Áno, tento rok sa máme (nielen) na Anfime na čo tešiť.
Zdroj obrázku: anfim-milano.com

Hemro Group: značka HeyCafé

 • Závod: Šanghaj, Čína
 • Osobnosť: mlynčeky na kávu pre ázijský aj svetový trh; zachovávajú skvelý pomer cena/kvalita, pričom sa snažia prispôsobiť výrobu podľa špecifických potrieb zákazníkov
 • Vlajková loď: HC-880 - je to mlynček s čistým a prehľadným nastavením mletia, veľkou odolnosťou, s mlecími kameňmi od skúseného brata z Nemecka. Je robustný, ale veľmi kompaktný.
Zdroj obrázku: heycafe.com

Ani ten najlepší mlynček na svete neurobí dobrú kávu bez ostrých kameňov

Mlynské kamene bude potrebné časomvymeniť z dôvodu prirodzeného opotrebovania . Vo všeobecnosti frekvencia výmeny mlecích kameňov závisí od viacerých faktorov vrátane objemu mletej kávy, typu mletej kávy a typu použitého mlynčeka.

Mlynčeky na espresso opotrebúvajú kamene rýchlejšie ako filtračné mlynčeky. Používanie svetlejšej praženej kávy - vyššia hustota kávových zŕn vyvíja väčší tlak na kamene - tiež vedie k skoršiemu opotrebovaniu.

Kedy je čas vymeniť kamene v profesionálnom mlynčeku?

Vzhľadom na množstvo ovplyvňujúcich faktorov je jasné, že životnosť mlecích kameňov je individuálna. V priemere sa napríklad predpokladá, že mlecie kamene mlynčeka Mahlkönig EK43 odumrú po namletí 6500 kg kávy. V prípade 65 mm mlecích kameňov mlynčeka Anfim Pratica to bude potrebné po 500 kg. Svoju úlohu zohráva veľkosť aj povrchová úprava (napr. titánová vrstva).

Ideálne je venovať pozornosť týmto signálom, ktoré oznamujú opotrebovanie mlecích kameňov:

 • nepresné dávkovanie mletej kávy
 • tvorba zhlukov a nerovnomerné dávkovanie kávy
 • vyššie nároky na motor mlynčeka = zahrievanie mlynčeka = zahrievanie kávy = strata chuti
 • nižšia až nedostatočná jemnosť mletia kávy
 • vizuálne viditeľné opotrebovanie a matnosť mlecích kameňov
Tento mlecí kameň už má za sebou svoj podiel mletia. Zdroj.

Vymeňte moje kamene! Inteligentné moderné mlynčeky na kávu

Jednou z výhod nových modelov mlynčekov na kávu je, že dokážu samy zistiť, kedy sa mlecie kamene opotrebovali. Nedigitálny mlynček s vami takto komunikovať nebude, takže pri pravidelnom čistení mlynčeka a jeho údržbe - na to určite nezabúdate, však? - skontrolujte stav kameňov a v prípade potreby ich vymeňte. A nebojte sa napísať na store@greenplantation.com o pomoc pri výmene alebo objednaní správnych brúsnych kameňov.


Často kladené otázky

Čo je to skupina Hemro?

Je to spoločnosť značiek ???? Mahlkönig, Ditting, Anfim a Hey-Cafe, ktoré ponúkajú kompletnú sadu spoľahlivých mlynčekov na kávu pre kaviarne, pražiarne, maloobchodníkov a domácich baristov.

Ako si vybrať správne mlecie kamene?

Výber správnych ???? mlecích kameňov závisí od niekoľkých faktorov, vrátane typu materiálu, tvrdosti materiálu, veľkosti a typu použitého mlynčeka.

Odporúčané produkty8