Hiroia Samantha a Jimmy

Čo tak inteligentný dripper, ktorý vám pripraví kávu alebo vám poradí prostredníctvom aplikácie v telefóne? Alebo rovnako inteligentná baristická váha? Pozrime sa dnes na obe možnosti, ktoré nám prináša spoločnosť Hiroia!


Výrobca kávových zariadení Hiroia

Spoločnosť Hiroia bola založená v roku 2017 na Taiwane ako inovatívna spoločnosť vyrábajúca prémiové kávové vybavenie. Spoločnosť Hiroia je inovatívna najmä v tom, že od začiatku implementovala technológiu internetu vecí do všetkých svojich zariadení.

A čo je to IoT? V skratke ide o princíp prepojenia elektronických (väčšinou domácich) zariadení, ktoré majú v sebe pohyblivé časti alebo nejaké snímače, a medzi sebou navzájom alebo napríklad so smartfónom.

Spoločnosť Hiroia nám uľahčuje život integráciou internetu vecí do našich zariadení . Minimálne pri príprave kávy. Aby ste z nej dostali to najlepšie - opakovane a vždy vo vysokej kvalite. Napriek všetkým moderným vychytávkam stojí Hiroia na tradičných základoch, keďže je dcérskou spoločnosťou svetoznámej spoločnosti Hario, ktorej výrobky určite netreba predstavovať.

Hiroia Samantha: automatický odkvapkávač kávy

Prejdime k samotným produktom! Najskôr by somvám chcel predstaviť kávovar Hiroia Samantha. Ide o automatický kávovar na prekapávanú kávu, na ktorom môžete nastaviť množstvo parametrov rozhodujúcich pre čo najlepšiu prípravu.

Je to rýchlosť prietoku, objem a teplota vody, intervaly jednotlivých dávok vody alebo niekoľko rôznych typov rýchlosti a intenzity prietoku. Zaujímavosťou je, že Samantha filtruje kávu cez známy dripper V60 umiestnený na klasickej sklenenej kanvičke, akú poznáte od Hario.

Ako už asi tušíte z prvých riadkov, jednou z hlavných výhod kávovaru Samantha je možnosť pripojenia ksmartfónu a ovládania pomocou vlastnej aplikácie. V nej môžete ovládať celý proces alebo vyhľadávať, sťahovať a zdieľať recepty. Nenechajte sa však pomýliť. Ak nechcete, nemusíte ani vziať do ruky smartfón, aby ste si pripravili skvelú kávu stlačením jediného tlačidla. Je to také jednoduché!

Samantha je vhodná prakticky na akúkoľvek kávu vrátane toho najjemnejšieho výberu.

Prietok vody je možné nastaviť v 15stupňoch sily a ako špeciálnu funkciu, ktorá sa na prekapávačoch zvyčajne nenachádza - Hiroia Samantha má zabudovanú veľmi presnú stupnicu pre ešte lepšie výsledky pri príprave vašej obľúbenej kávy.Príslušenstvo kávovaru Hiroia Samantha

V rámci balenia dostanete základné príslušenstvo pre váš prekapávací kávovar. V balení nájdete okrem samotného kávovaru Samantha aj spomínaný dripper V60, príslušné papierové filtre a servírovaciu nádobu z varného skla. Kávu tak môžete začať pripravovať hneď po vybalení kávovaru.

Hiroia Jimmy: profesionálna baristická váha

Jimmy je profesionálna inteligentná baristická váha od spoločnosti Hiroia. Je vhodná na prípravuespressa a filtrovanej kávy - doma alebo pri náročnom používaní. Rovnako ako kávovar Samantha sa Jimmy pripája k vášmu inteligentnému zariadeniu a vlastnej aplikácii.

Má 3 režimy prípravy: espresso, filter a tréning - posledný z nich vám pomôže kontrolovať rýchlosť a konzistenciu napríklad pri nalievaní kávy do drippera. Do aplikácie si môžete uložiť svoje obľúbené recepty alebo si ich jednoducho vyvolať a pripraviť kávu podľa nich. Svoje namerané hodnoty môžete sledovať na displeji váhy alebo v telefóne.

Hiroia Jimmy Barista Scale | hiroia.com


👉 Prečítajte si náš článok o tom, ako si vybrať baristickú váhu. 👈

Jednou z hlavných výhod váhy Jimmy je jej odnímateľný displej, ktorý môžete pomocou magnetických chrbtov pripevniť na kávovar alebo ho len umiestniť na miesto, kde bude dobre viditeľný. Zároveň nebudete musieť bojovať o miesto na kávovare alebo pracovnej ploche. Sedemsegmentový LED displej je veľmi jasný a dobre naň uvidíte aj v presvetlenej miestnosti alebo keď naň náhodou zasvieti slnko.

Hiroia Jimmy má vlastnú integrovanú batériu, ktorá vydrží približne 15 hodín nepretržitého váženia. Keď sa váha Jimmy vybije, jednoducho ju dobijete cez USB. Váha meria s presnosťou na desatinu gramu a jej kapacita je štandardné (a dostatočné) 2 kilogramy. Hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá, Jimmy je takmer celá vyrobená znehrdzavejúcej ocele. Je veľmi odolná voči prípadným nárazom a rozliatiu.

Hiroia Jimmy Barista Scale | hiroia.com
Hiroia Jimmy Barista Scale | hiroia.com

S Jimmy neurobíte chybu, či už pripravujete kávu akýmkoľvek spôsobom raz za niekoľko dní, alebo máte rušnú kaviarenskú prevádzku a potrebujete odolnú a presnú váhu, ktorá nezaberie veľa miesta.


Často kladené otázky

Kde si môžem stiahnuť aplikáciu pre Hiroia Samantha alebo Hiroia Jimmy?

Aplikáciu pre váhu Samantha aj Jimmy nájdete na AppStore a Google Play.

Koľko kávy dokáže kávovar Hiroia Samantha pripraviť?

Kávovar Hiroia Samantha dokáže naraz uvariť až 1100 ml kávy. Vďaka tomu je vhodný pre domácnosti aj malé podniky.

Odporúčané produkty4