Prečo si nekúpiť automatický kávovar do domácnosti

Radi si vychutnávate espresso z kaviarne, ale automatický kávovar vám tento zážitok nechce poskytnúť? V tomto článku vám predstavíme hlavné dôvody, prečo je lepšie investovať do pákového kávovaru.


Automatický kávovar

Automat alebo niečo viac?

Automatický kávovar je zariadenie určené na prípravu kávy s čonajmenším zásahom človeka. Tieto kávovary majú zvyčajne niekoľko funkcií, ako je mletie kávy, dávkovanie, extrakcia a často aj možnosť pridávania mlieka. Zákazníkov láka rýchlosť a jednoduchosť, ktorú automatický kávovar ponúka. V mnohých prípadoch tak ušetria veľa času a práce pri príprave kávy .

Veľkým problémom však je, že aj keď máte najnovší a najlepší automat za veľa peňazí, nedokáže pripraviť také espresso akoklasický pákový káv ovar.

Prečo automatický kávovar neurobí rovnakú kávu ako pákový?

1. Obmedzená kontrola nad procesom

Jedným z hlavných problémov automatických kávovarov jeobmedzená kontrola nad celým procesom prípravy kávy. Pri automatickom kávovare sú parametre, ako je teplota vody, sila extrakcie alebo kontrola množstva mletej kávy, často pevne stanovené aťažko sa nastavujú. Na jednej strane to uľahčuje čas a prácu, ale v tomto prípade je to na úkor dobre pripraveného espressa. Je teda na vás, či si túto možnosť vyberiete .

2. Problémy s kvalitou mletia

Automatické kávovary majú zvyčajne zabudovaný mlynček na kávu, ktorý môže mať obmedzenú kvalitu mletia. Kvalita mletia má výrazný vplyv na výslednú chuť kávy, a ak mletie nie je dostatočnekonzistentné, môže to viesť k nevyrovnanej chuti a horšej kvalite výslednej kávy.

3. Otázky čistoty a údržby

Automatické kávovary majú tendenciu hromadiť zvyšky kávy a olej, čo môže viesť krýchlemu znečisteniu a zhoršeniu kvality a chuti kávy. Čistenie týchto kávovarov môže byť náročnéa zdĺhavé, čo môže niektorých používateľov odradiť.

Prečo je lepšie investovať peniaze do kvalitného pákového kávovaru?

1. Väčšia kontrola nad procesom

Pákový kávovar vám poskytuje úplnú kontrolu nad prípravou kávy. Množstvo kávy, tlak vody a čas extrakcie si môžete nastaviť podľa svojich preferencií. Hoci ide o zložitejší a zdĺhavejší proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť, verte, že po zvládnutí všetkých týchto krokov dosiahnete dokonalú chuť, ktorá presne zodpovedá vašim želaniam na prípravu kávy.


Ak sa chcete dozvedieť viac o domácich pákových kávovaroch, prečítajte si náš článok na blogu o domácich pákových kávovaroch s jedným bojlerom.


2. Vynikajúca kvalita mletia

Pákové kávovary nepoužívajú zabudovaný mlynček na kávu, čo znamená, že pripríprave každého espressa môžete použiť vlastný mlynček na kávu , ktorý zabezpečí konzistentné a kvalitné mletie .A ako viete, kvalitný mlynček má zásadný vplyv na chuť vašej kávy.

3. Dlhodobá udržateľnosť

Kvalitný pákový kávovar je často odolnejší a trvácnejší ako automatický kávovar. Investícia do pákového kávovaru môže byťdlhodobou investíciou, ktorá sa však z hľadiska výkonu veľmi oplatí a za ktorú budete veľmi vďační.

Zhrnutie

Na záver všaktreba povedať, že automatické kávovary ponúkajú rýchlu a pohodlnú cestu k relatívne kvalitnému espressu. Pákový kávovar prináša oveľa lepšiu kontrolu procesu, kvalitu mletia a dlhodobú udržateľnosť. Ak vám záleží na skvelej chuti a konzistencii vášho espressa, potom je investícia do kvalitného pákového kávovaru určite správnou voľbou. Vaše chuťové poháriky to určite ocenia.

Odporúčané produkty12