Príprava kávy Bombardino, viedenskej a alžírskej kávy pomocou kanvice Bialetti Moka

Príprava kávy pomocou kanvice Bialetti Moka

Moka kanvička je skvelý kuchynský pomocník, ktorý ľahko, rýchlo a lacno pripraví kávu so silou takmer ako espresso.

Ak siahnete po značke Bialetti, neurobíte krok vedľa. Bialetti ponúka kvalitné výrobky, ktoré ponúkajú zážitok z pravého talianskeho rituálu prípravy lahodnej kávy.

Jedinečný tvar kanvičky Bialetti Moka pochádza z roku 1933, keď ju vynašiel Alfonso Bialetti, a je obzvlášť špecializovaný na potlač ikonického muža s fúzmi.

Jednu viedenskú kávu, prosím.

Podlhovasté espresso sprevádzané šľahačkou sa podáva v podlhovastom pohári s uškom. To je viedenská káva, ktorú si rozhodne viac vychutnávame v českých kaviarňach ako v rakúskych. Napriek jej príznačnému názvu by baristi vo Viedni nerozumeli pojmu "viedenská káva", keď si ju objednáme.

Ak si chcete vychutnať viedenskú kávu v rovnomennom meste, musíte si objednať Einspänner, čo je nemecký výraz pre jednokoňový kočiar. Kedysi bol totiž tento nápoj určený pre mestských kočišov.

Recept na viedenskú kávu

  • 60 ml kávy
  • šľahačka

Návod na prípravu viedenskej kávy z Moka kanvice

Viedenská káva je veľmi jednoduchá na príprava. Základom je rozšírené espresso, ktoré ľahko nahradíme kávou pripravenou pomocou Moka kanvičky od Bialetti.

Pripravíme si väčšiu kávu, ktorú nalejeme do vyššej nádoby s držadlom. Vyšľaháme šľahačku, podávame knej na kávu a máme pripravenú viedenskú kávu.

Alžírska káva

Káva s vaječným likérom, to je typická vianočná pochúťka z českých kaviarní a reštaurácií, známa ako alžírska káva.

V Alžírsku by ste mali s alžírskou kávou rovnaký problém ako s viedenskou vo Viedni. Ak by ste sa pokúsili objednať si"alžírsku kávu"v zahraničnej kaviarni, nemali by ste veľa šťastia. V skutočnosti nič také pod týmto názvom neexistuje nikde inde ako v Českej republike.

Vo zvyšku sveta by ste si pravdepodobne museli objednať Eggnog Latte, aby ste si vychutnali niečo podobné tomuto nápoju. Základom Eggnog Latte je latte namiesto espressa a konzumácia tohto nápoja sa tiež väčšinou spája s Vianocami.

Recept na kávu Algiers

  • 30 ml vaječného likéru
  • 60 ml kávy
  • šľahačka

Návod na prípravu kávy Algiers z Moka kanvice

Opäť siahnite po vysokom pohári, do ktorého nalejte vaječný likér. V moka kanvici pripravte 60 ml kávy a potompomaly po lyžičkách nalejte kávuna vaječný likér. Rovnako ako pri viedenskom pripravte šľahačku, pridajte ju na vrch a zľahka zalejte likérom.

Bombardino - talianske zahrievanie v pohári

Bombardino, v taliančine doslova "bomba", je odmenou pre lyžiarov po vzrušujúcom dni na svahu. Zimný koktail, teplý a pripomínajúci vaječný likér, vznikol v severnej Lombardii a dnes je obľúbený v celých talianskych Alpách.

Pri objednávke Bombardina však častochýba jedna dôležitá ingrediencia . Je to káva, ktorá bola základom pôvodných receptov.

Recept na Bombardino

  • 40 ml kávy
  • 30 ml teplého vaječného likéru
  • 20 ml teplého rumu
  • šľahačka

Návod na prípravu Bombardina z Moka kanvice

Na vaječný likér nalejte rum (zohriaty na teplotu pod 80 °C). Pripravte sikávu v Moka kanvici a pomaly ju nalejte - najlepšie je naliať ju lyžičkou cez stenu pohára. Vďaka tomu budú vrstvy pekne oddelené. Nakoniec nápoj ozdobte šľahačkou.

Moka kanvica je skvelá nielen na prípravu dobrej kávy. Je tiež dobrým základom pre množstvo obľúbených kávových nápojov, ktoré sa vďaka nemu dajú pripraviť rýchlo a jednoducho.