RECENZIA: Nanofoamer V2 vs Bialetti

Neviete, ako si vybrať domáci napeňovač mlieka? Je lepšie používať manuálne alebo elektrické? Poviem vám to! Napeňovače mlieka sme otestovali a popísali v tejto recenzii.


nepeňovač

Elektrický vs. manuálny napeňovač mlieka

Správna štruktúra a konzistencia mliečnej peny je kľúčom k dosiahnutiu dokonalej šálky latte alebo cappuccina. Nie vždy je však potrebné kupovať kávovary s parnou tryskou, keď cappuccino nie je nápoj, ktorý si vychutnávate každý deň.

Pre tieto prípady existujúelektrické alebo manuálne peniče mlieka, ktoré zabezpečia, aby vaše domáce cappuccino malo krásnu štruktúru s kvalitnou mikropenou. Je všeobecne známe, že manuálny napeňovač býva lacnejší ako jeho elektrický náprotivok. Otázkou však je, ktorý je ten správny. Poďme si ich teda najprv predstaviť.

Manuálny napeňovač mlieka Bialetti Tuttocrema

Meno Bialetti je možno mnohým z vás známe, keďže ide o známu značku v oblasti výroby moka kanvíc . Táto talianska spoločnosť však vyrába aj ďalšie príslušenstvo. Napríklad ručný napeňovač mlieka so systémom stláčania, vďaka ktorému si môžete pripraviť jemnú a lahodnú penu na cappuccino alebo latte .Objem tohto napeňovača mlieka na šľahanie mlieka je maximálne 166 ml.

Ručný napeňovač mlieka Bialetti je vyrobený zpotravinárskeho hliníka, takže okrem indukcie môžete mlieko ohrievať na všetkých typoch varných dosiek. Nemusíte sa však báť vy, ktorí máte radi studené mlieko do kávy, v tomto napeňovači môžete vytvoriť aj penu. Vnútro napeňovača je vyrobené z teflónu, takže má úplne nepriľnavý povrch. Ďalšou veľkou výhodou jedvojité sitko, ktorým napeňovač Bialetti disponuje. Vďaka nemu dosiahnete pri napenení mlieka lepšie výsledky ako s inými napeňovačmi.

Elektrický napeňovač mlieka Subminimal NanoFoamer V2

Subminimal NanoFoamer V2 je inovatívny elektrický napeňovač mlieka, ktorý vďaka rýchlosti10 000 otáčok za minútu ponúka kvalitu našľahaného mlieka porovnateľnú s parnou tryskou na kávovare .

Hoci je NanoFoamer V2 drahšia verzia, má mnoho skvelých funkcií a výhod:

 • Dokonale si poradí s kravským mliekom aj s rastlinnými alternatívami,
 • Je napájaný batériou, takže keď sa vybije, stačí ju vymeniť a pokračovať v práci,
 • je vodotesný, takže sa ľahko čistí pod tečúcou vodou,
 • dokáže nielen šľahať mlieko, ale je skvelý aj na prípravu kakaa, čaju matcha alebo chai latte.
S NanoFoamer V2 môžete v cappuccine vytvoriť krásne latte art.

Za zmienku stojí aj vylepšená verzia NanoFoamer Lithium, ktorá už má integrovanú batériu, ktorú možno nabíjať pomocou kábla USB-C.

Knapeňovaču odporúčam zaobstarať siaj baristickú kanvicu , ktorá vám umožní ohrievať mlieko a zároveň uľahčí vytváranie latte art pre vaše cappuccino.

Recenzia - Bialleti vs Nanofoamer V2

Pretože chcem, aby informácie boli čo najviacautentické a pravdivé. Požičal som si oba peniče domov, aby som sám porovnal ichvlastnosti a funkcie. Na test som použila kravské mlieko, ktoré som zohriala na 60 °C, a po napenení som vytvorila jednoduché latte art, aby som zistila, akú má mlieko štruktúru.


Pozorované výhody a nevýhody napeňovača Bialleti po domácom teste:

Výhody:

 • Cena:
 • mlieko sa šľahá priamo v džbáne, nie je potrebné kupovať ďalšie výrobky
 • môže sa ohrievať priamo v džbáne
 • nie je potrebné dobíjať ani vymieňať batérie

Nevýhody:

 • Väčšia a hustejšia pena, takže sa neťahá tak dobre
 • napenenie trvá dlhšie ako pri elektrickom
 • fyzicky náročnejšie

Malý tip pre vás - Aj keď sa do napeňovača zmestí 166 ml mlieka , vždy jelepšie použiť menej. Mlieko totiž tendenciuz napeňovača vytekať a rozlievať sa, pretože vytvára naozaj hustú penu. Ušetrí vám to aj čas pri odstreďovaní, nebude vás toľko bolieť ruka a nebudete musieť upratovať rozliatu kuchynskú linku.


Pozorované výhody a nevýhody peniča NanoFoamer V2 po domácom teste:

Výhody:

 • Rýchlosť
 • Fyzická jednoduchosť používania
 • výkonný motor (v porovnaní napríklad s peničmi Ikea)
 • Vytvára krásne jemné mlieko s kvalitnou mikropenou
 • možno dosiahnuť pekné latte art

Nevýhody:

 • drahšie ako manuálne peniče
 • nutná výmena batérie alebo dobíjanie
 • je potrebné mať doma džbán, v ktorom sa mlieko pripravuje

Urobila som aj test so studeným mliekom, aby som zistila, či sa štruktúra nejako zmení. Nezaznamenala som žiadne výrazné zmeny, oba výrobky zvládli napeniť studené mlieko veľmi dobre.

Porovnanie peny vytvorenej domácimi peničmi mlieka. Napeňovač Bialetti vpravo, NanoFoamer V2 vľavo. Zdroj.

Nafotografii vpravo je mlieko napenené pomocounapeňovača Bialetti . Rovnako ako pri teplom mlieku je pena hustejšia a vytvára akúsi "čiapočku". Tvorí tiež viac bubliniek. Vľavo je mlieko napenené pomocou peniča NanoFoamer V2. Tu je mlieko na prvý pohľad krémovejšie a jemnejšie. Peny je oveľa menej a nie je taká hustá.

Ako vyrobiť mikropenu s penidlom Subminimal Nanofoamer V2

Vytváranie mikropeny s NanoFoamer V2 je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Mikropena je dôležitá najmä pri vytváraní latte art. S týmto napeňovačom ju zvládnete len za 20 sekúnd a vaše domáce rosety budú porovnateľné s tými, ktoré pripravujú profesionálni baristi v kaviarni .

NanoFoamer má dve rôzne mriežky na šľahanie mlieka - jemnú a superjemnú. Jemná mriežka je vhodná najmä na prípravu latte, pretože vytvára hustejšiu penu. MriežkaSuper fine je vhodnejšia na prípravu cappuccina, pretože pena je jemnejšia a ľahšie sa s ňou vytvára latte art.

Potom už len stačí regulovať požadovanú rýchlosť atrénovať, ako sa vám s peničom NanoFoamer pracuje najlepšie.

Záver

Na záver možno povedať, že či už si vyberiete ručný penič Bialetti alebo elektrický NanoFoamer 2, vždy to bude skvelá voľba. Avšak aj keď je napeňovač Bialetti lacnejší, s elektrickým napeňovačom môžete pripraviť penu, ktorá je krémovejšia a porovnateľná s našľahaným mliekom z parnej trysky kávovaru. Ktorý z nich teda použijete na vyčarovanie dokonalého cappuccina?

Prečítajte si aj náš článok o baristických kanviciach. Ktorý je najlepší na používanie a s ktorým sa vám najlepšie kreslí latte art?

Ručný napeňovač Bialleti s dvojitým sitkom pre lepšie výsledky napenenia. Zdroj: Bialtiale Bialtiale s lepšou technológiou na prípravu nápojov.

Odporúčané produkty6