Termosky na kávu s ľadom a zmrzlinou

Studený nápoj s ľadom alebo zmrzlinou kedykoľvek počas dňa? Aj to dokážu termosky! Otestovali sme termosky s ľadom aj termosky so zmrzlinou a zistili sme pre vás, ktorá je najlepšia na horúce letné dni.


Výhody termosiek v lete

Väčšina z nás má termosky vo všeobecnosti úzko spojené so zimou a zimnými dňami, kedy udržujú čaj alebo kávu krásne horúce a potom vám uľahčujú zahriatie.

V lete však všetci potrebujeme poriadnu hydratáciu a osvieženie a čím je nápoj chladnejší, tým viac nás uspokojí. Menej z nás však vie, že termoska sa dá použiť aj na opačný efekt, a to na vloženie studeného nápoja dovnútra a jeho dlhodobé udržanie v chlade.

Ďalšou výhodou je, že termoska zachová chuť a čerstvosť vášho letného nápoja. Môžete si byť istí, že vášľadový čaj alebo Cold Brew s ľadom nestratí svoju chuť ani po niekoľkých hodinách.

Je to tiež udržateľnejší spôsob konzumácie letných nápojov, ako chodiť počas dňa do obchodov s ľadovou kávou a piť ju z plastových pohárov.

Ako termoska funguje?

Termoska je fľaša, ktorá má dve steny, jednu vonkajšiu a jednu vnútornú, medzi týmito stenami je medzera, v ktorej sa vytvorí vákuum, izolačná časť, vďaka ktorej je potom nápoj buď horúci, alebo studený.

Namiesto toho, aby termoska obsahovala nejaký druh ohrievacieho alebo chladiaceho prvku na udržanie požadovanej teploty, je navrhnutá tak, aby udržiavala chlad tým, že neumožňuje únik chladu a naopak.

Test termosiek s ľadom

Sám som bol zvedavý, ako dlho teda termoska udrží studené nápoje naozaj studené. Preto som sa rozhodol, že ju sám otestujem. V e-shope Spa Coffee som si vybral naše najznámejšie termosky a vyskúšal som, čo každá z nich dokáže.

Test som vykonal tak, že som každú termosku naplnil ľadom a doplnil studenou vodou, zavrel ju a skontroloval, ako sa ľad časom rozpúšťa.

Prvým testovaným výrobkom bola Frank Green Ceramic. Táto termoska je známa najmä vďaka svojmu patentovanému vrchnému dielu, ktorý zaručuje 100 % tesnosť. Meranie sa začalo o 13:00 a skončilo o 19:00. Po šiestich hodinách sa v termoske stále nachádzal ľad, približne 5 veľkých kociek.

Druhým výrobkom bola termoska Kinto Travel Tumbler. Táto termoska je veľmi obľúbená najmä na cestovanie, ale je známa aj tým, že dokáže udržať požadovanú teplotu nápoja až 6 hodín. Termosku som teda naplnil ľadom a začal som merať o 13.00 hod. a skončil o 19.00 hod. Po otvorení bola v termoske približne polovica ľadu.

Ďalej som si natest zobral fľašu Asoba Orb, ktorásľubuje, že vďaka vákuovej izolácii a medenej výstelke udrží požadovanú teplotu nápoja dlhý čas.Urobil som teda to isté, čo s predchádzajúcimi dvoma termoskami, a začal som stopovať. Začal som o 13:00 a stopovanie som ukončil o 19:00. Na moje prekvapenie, keď som termosku otvoril, nebol v nej takmer žiadny ľad, len roztopená voda, ale aj tak bola veľmi studená.

Posledným testovaným výrobkom bola súprava Keepcup Kit Thermal Nitro. Táto termoska je špecifická tým, že je to vlastne termoska a termohrnček v jednom a dajú sa ľahko oddeliť. Test a sledovanie prebehlo v rovnakom časovom rozmedzí ako pri predchádzajúcich a po zah riatí termosky v nej zostalo trochu poloroztopeného ľadu.

Vyhodnotenie testu

Po otestovaní všetkých termosiek najlepšie dopadla termoska Kinto Travel Tumbler, v ktorej po teste zostalapolovica ľadu. Celkovo však všetky termosky fungovali celkom dobre. Aj keď nie vo všetkých zostal ľad, všetky mali vodu naozaj príjemne studenú aj po šiestich hodinách. Na osvieženie teda úplne ideálne.

Letní test termosek s ledem.