Wilfa Svart: mlynček na domácu prípravu kávy

Výber mlynčeka na kávu

Elektrický mlynček Wilfa Svart sa stal obľúbeným domácim mlynčekom a zaslúži si svoje miesto v kuchyni.

Tento mlynček vás najviac zaujme, keď sa rozhodnete urýchliťa zjednodušiť prípravu filtrovanej kávy.

Je bežné, že ľudia, ktorí sa vydali na cestu kvalitnej kávy, objavujú svet kávy postupne a sa nechávajú viesť tajomstvami domácej prípravy kávy. Z technických a ekonomických dôvodov najmä filtrovanej.

Na espresso chodia do profesionálnej kaviarne a doma sa snažia odhaliť tajomstvá otvárania chuti kávy zo zrna a jej prenosu do šálky.

Prvý mlynček na kávu

Ichprvé neisté kroky vedú k tomu, že si kúpia mlynček - kvalitný, ale lacný.

Práve počiatočná neistota vytvára tlak na cenu, a tak sa zameriavajú na kúpu mlynčeka za niekoľko stoviek. Aby mlynček zostal kvalitný aj v tejto cenovej kategórii, kupujúci sa musí zmieriť s tým, že bude bez motora a že bude musieť otáčať kľukou ručne.

Nie je to však veľká práca, niektorí ľudia nachádzajú v tejto činnosti radosť a mletie spájajú s celkovým "rituálom" prípravy kávy.

Okrem toho nespornou výhodou ručného mlynčeka je jeho prenosnosť a skutočnosť, že si ho môžete vziať so sebou na výlet alebo dovolenku.

Ak sa rozhodnete pre elektrický mlynček

Potom sú však prípady, keď sa vám jednoducho nechce mlieť ručne. Či už je dôvodom to, že vás to nebaví, nemáte čas mlieť ručne alebo meliete kávu často, rozhodnete sa zaobstarať si elektrický mlynček.

Očakávate istotu, zjednodušenie a rýchlosť. Chcete mlynček, ktorý melie za vás, aby ste mali čas na iné veci, ktorý melie rýchlo, aby ste si mohli pripraviť kávu, sotva ste otvorili oči.

Očakávatetiež , že kvalita mletia bude aspoň taká dobrá ako pri ručnom mlynčeku. Vneposlednom rade hrá úlohu aj cena, ďalšie funkcie a možno aj to, ako bude vyzerať, pretože elektrický mlynček nie je taký prenosný ako manuálny.

Jedinečný mlynček Wilfa Svart

Podľa našich osobných skúseností vychádza mlynček Wilfa Svart najlepšie v pomere cena/výkon. Tento mlynček na kávu bol navrhnutý s ohľadom na túto skutočnosť.

Dostupnosť a nízku cenu zabezpečuje know-how a schopnosti výrobcu - nórskej spoločnosti Wilfa, ktorá sa zaoberá domácimi spotrebičmi už od roku 1948.

Počas tohto obdobia spoločnosťWilfa nazbierala množstvo skúseností a získala si na svetovom trhu silné meno ako spoločnosť zameraná na kvalitu, funkčnosť a dizajn svojich výrobkov.

Rovnako dôležitá je pre spoločnosť Wilfa aj jej činnosť v oblasti životného prostredia. Preto sa jej meno a výrobky spájajú s udržateľnosťou a etickým získavaním zdrojov.

Tim Wendelboe a Wilfa Smart

Túto zbierku pozitív spoločnosti korunuje jej spojenie s Timom Wendelboe,hviezdou kávového sveta , ktorý so spoločnosťou Wilfa spolupracuje v oblasti kávových spotrebičov.

Tim Wendelboevyhral v roku 2004majstrovstvá sveta baristov a odvtedy sa staljedným z popredných odborníkov na kvalitnú kávu. Jeho odborný dohľad sa viditeľne prejavuje v kvalite mletia tohto mlynčeka.

Bližší pohľad na Wilf Svart

Lepší model, stále nízka cena

Spojenie spoločností Wilfa a Tim Wendelboe sa dokonale odráža v mlynčeku Wilfa Svart.

Tento mlynček je k dispozícii vdvoch variantoch. Wilfa Svart WSCG-2 je prvou verziou, a hoci je kvalita mletej kávy porovnateľná, takmer rovnaká ako u Wilfa Svart CGWS-130B, mlynček má nižšiu cenu.

Pripohľade na tieto dve verzie si okamžite všimnete rozdiel vo vizuálnom spracovaní. V prvej verzii bola použitá kombinácia čiernej a nerezovej ocele, zatiaľ čo druhý model je celý čierny.

Okrem týchto kozmetických detailov je zvýšenie ceny druhej verzie tohto mlynčeka spôsobené technickými vylepšeniami.

Motor je tichší a nádoba na mletú kávu má antistatický povlak.

Prečo práve Wilfa Svart?

Druhá, celočierna verzia robí z mlynčeka Wilfa Svart jemne vyladený domáci mlynček na filtrovanú kávu. Medzi jej výhody patrí:

  • jednoduché ovládanie: stačí otočiť zásobníkom, ktorý zreteľne indikuje stupne mletia - až 70 stupňov mletia
  • kvalitné mletie: mlecia jednotka sa skladá z kónických mlecích kameňov z ocele
  • odolná konštrukcia: telo mlynčeka je vysoko odolné, pretože je vyrobené z ocele. Z plastu je len násypka a nádoba na mletú kávu
  • Ďalšie vlastnosti: ochrana motora proti zaseknutiu kávy medzi kameňmi, časovač mletia, antistatická nádoba na kávu, priestor na uloženie kábla v spodnej časti mlynčeka, veľká kapacita až 250 g kávy

Mlynček Wilfa na každý deň

Mnohí spokojní zákazníci si ho pochvaľujú .Jediná negatívna zmienka sa týka tvaru nádoby na mletú kávu. Táto nedokonalosť má však minimálny vplyv na funkčnosť mlynčeka.

U nás doma Wilfa spoľahlivo a každý deň melie už viac ako dva roky. Spolu s váhou Brewista Smart Scale V2 a kanvicou Brewista Smart Pour tvorí základné vybavenie domáceho baristu na prípravu filtrovanej kávy.

Odporúčané produkty2