Čo je Babyccino?

Čo je babyccino

Ako ste si mohli všimnúť, slovo babyccino je kombináciou slov"baby" a"cappuccino". Jednoducho povedané, ide o cappuccino, ktoré je určené pre bábätká. Na prvý pohľad svojím vzhľadom pripomína tento nápoj pre bábätká a cappuccino.

V skutočnosti má s cappuccinom spoločnú len šľahačkovú mliečnu penu, ktorá je v základnom recepte babyccina navyše ozdobená škoricou, kakaom alebo marshmallow.

Tento zábavný nápoj je určený pre deti vo veku od jeden a pol do osem rokov, pre ktoré rodičia v kaviarňach hľadajú zdravšiu alternatívu kofeínových nápojov.

Odkiaľ sa vzalo babyccino?

Pôvod kávy babyccino by sme hľadali v Austrálii alebo na Novom Zélande. V týchto dvoch krajinách sa neustále vedú spory o to, ktorá národnosť s ňou prišla ako prvá. Podobne je to aj s populárnou kávou Flat White, o ktorú sa Austrálčania a Novozélanďania tiež hádajú.

Mnohí ľudia sa však zhodujú, že výraz sa prvýkrát objavil v Austrálii, keď sa tento nápoj objavil na jedálnych lístkoch kaviarní začiatkom roka 2000.

Dokonca slovo "babyccino" bolo v roku 2016 oficiálne zaradené do austrálskeho národného slovníka, pretože sa považuje za dôležitú súčasť kávovej kultúry krajiny.

Dnes sa babyccino podáva v mnohých kaviarňach po celom svete, najmä v tých, ktoré držia krok s dobou a neboja sa kávových noviniek.

Nie vždy je však uvedené v nápojovom lístku podniku a kaviarne ho často pripravujú len na požiadanie. Kto by tiež mohol povedať nie babycoinu?

Kofeín pre deti?

Nemusíte sa báť, že vaše dieťa po vypití tohto nápoja celú noc nezamrká. Ak si vyberiete variant espressa bez kofeínu, minimálne 2mg kofeínu, ktoré obsahuje, vášmu dieťaťu pravdepodobne neublížia. a ak by ste espresso radšej úplne vynechali, vyberte si variant len s mliečnou penou, ktorý neobsahuje žiadny kofeín.

Príprava babyccina

Na babyccino neexistuje presný recept, príprava tohto nápoja sa líši barista od baristu, ale nápoj býva veľmi podobný bez ohľadu na to, kde na svete sa podáva.

Nech už si vyberiete akýkoľvek recept, môžete sa spoľahnúť na niekoľko vecí: babyccino bude malé, roztomilé a poteší vaše dieťa.

Dva hlavné recepty na babyccino, ktoré sa objavujú v kaviarňach, sú babyccino s bezkofeínovým espressom alebo babyccino len s mliečnou penou.

Tradičné babyccino s mliečnou penou

Podľa Barista Institute je základný recept na babyccino nasledovný:

  • Ušľahajte mliečnu penu.
  • Do šálky na espresso nalejte 60 ml mliečnej peny.
  • Nápoj posypte kakaom alebo škoricou.
  • Babyccino môžete ozdobiť marshmallow, čokoládovou posýpkou alebo šľahačkou.

Babbyccino z espressa bez kofeínu

Tento recept sa od babyccina s mliečnou penou líši len extra bezkofeínovým espressom .

  • Pripravte bezkofeínové espresso do šálky na espresso.
  • Ušľahajte si mliečnu penu, tak ako ste zvyknutí.
  • Opatrnenalejte našľahané mlieko na espresso, začnite v strede a krúživým pohybom sa pohybujte smerom von.
  • Na vrch nasypte marshmallow, kakaový prášok alebo škoricu podľa vlastného výberu.