Čo treba vedieť pred kúpou pákového kávovaru

Prečo si do domácnosti nepořídit pákový kávovar? Prečítajte si, či je príprava espressa z pákového kávovaru to, čo naozaj chcete.


Život s pákovým kávovarom v kuchyni. Čo to obnáša?

Láska ku káve vás motivuje ku kúpe pákového kávovaru. Akvšak nemáte s týmto typom kávovaru skúsenosti, jeho kúpa môže byť sklamaním. Nebojte sa, ak sipred kúpou kávovaru prečítate tento článok , môžete sa vyhnúťneželanej skúsenosti.

Pákový kávovar je moderný a štýlový spotrebič, ktorý chce mať doma každý kávičkár. Priznajme si však, že obsluha pákového kávovaru nie je pre každého. Možno máte radi kávu ako šálku nápoja s podmanivou chuťou a vôňou, ale zároveň nemusí byť vo vašom záujme stráviť s prípravou kávy viac ako 2 - 3 minúty.

Ak sa nakoniec rozhodnete pre pákový kávovar, počítajte s tým, že sa príprave kávy budete musieť venovať. Áno, s praxou prichádzajú skúsenosti a automatizované kroky prípravy kávy, ktoré proces urýchlia. Napriek tomu budete každý deň chvíľu stáť pri pákovom kávovare.

Prečo si nekúpiť domáci pákový kávovar

 • Príprava kávy si vždyvyžaduje čas
 • Musíte poznať aspoň základy extrakcie espressa
 • Je tiežužitočné získať skúsenosti so šľahaním mlieka
 • Budetepotrebovať čas nastarostlivosť o kávovar a jeho čistenie
 • Musítesi vybrať vhodný mlynček na kávu preváš kávovar
 • Zvyčajne satrochu kávy z nového balenia minie
 • Stanete sa rodinným baristom, pretože nie každý bude vedieť, ako ho používať

  Princíp prípravy kávy v pákovom kávovare

  Najstručnejšie povedané, príprava espressa v pákovom kávovare je dvojfázový proces.

  1. Usadenie a stlačenie správne jemne namletej kávy s presnou hmotnosťou
  2. zastavenie procesu extrakcie v optimálnom čase a objeme kávy v šálke

  Samotné dva kroky sa nemusia zdať ako veľa na to, aby vás odradili od kúpy pákového kávovaru. Ale všimnite si, že pracujete so všetkými premennými. Koľko kávy, ako jemne namletá bude, ako dlho sa bude extrahovať, kým espresso dosiahne - aký objem? Každý, kto obsluhuje pákový kávovar na espresso, musí byťschopný zistiť tieto premenné. Dokážete to?

  Iste, radi vám pomôžeme naučiť sa to. Zvládli to iní, zvládnete to aj vy. Musíte byťlen ochotní získať skúsenosti a venovať tomu čas. Túžba po vedomostiach a zručnostiach v oblasti kávy však posunie vaše chápanie espressa a prípravy kávy všeobecne. Čo je pre mňa hlavný bod rozhodovania pri kúpe pákového kávovaru. Takže, je káva vaším koníčkom?

  Domáci pákový kávovar vs. alternatívna príprava kávy

  Možno potrebujetezačaťsvoju cestu za kávou niekde inde ako rovno s pákovým kávovarom. K tomuto rozhodnutiu vás môže v prvom rade viesť cena kvalitného kávovaru. Nedávno sme na blogu písali o tom, prečo investovať do drahého a nekupovať lacný kávovar. Prejdem teda rovno k cene kávovaru v porovnaní s alternatívnymi metódami ako dôležitému rozhodovaciemu faktoru.

  Cena za pákový kávovar vs. French Press vs. Moka vs. AeroPress

  Najpredávanejší pákový kávovar French Press Moka kávovar AeroPress
  PÁKOVÝ KÁVOVAR PL62X BARISTA&CO 350ml BIALETTI 6 šálok AEROPRESS
  1 911,40 € 44,60 € 45,50 36,50 €

  Cena za pákový kávovar vs. French Press vs. Moka vs. AeroPressS každým z týchto výrobkov si môžete pripraviť lahodnú kávu. Recept si môžete prispôsobiť podľa seba, a tak získať aj z alternatívnych metód silnú chutnú kávu. Nikdy to však nebude to pravé espresso. A práve tu je potrebné zvážiť, či

  1. či chcem len kávu, ktorá nemusí byť espresso, alebo
  2. či chcem najprv pochopiť extrakciu kávy a potom si zaobstarať pákový kávovar, alebo
  3. o čom sa tu bavíme, milujem espresso a si kúpim kávovar!

  Na záver

  Dočítali ste až sem a ste si istí, že pákový kávovar je pre vás to pravé orechové? Ak vás nič z toho, čo som doteraz povedal o tom, prečo si nekúpiť domáci pákový kávovar, neodradilo od prípravy pravého espressa vo vlastnej domácnosti, potom do toho choďte! Potrebujete pomôcť s kúpou kávovaru? Stačí zanechať kontakt!

Odporúčané produkty12