Kadernícka kaviareň? Ako vytvoriť kaviareň v holičstve

Čo majú spoločné kaviareň a kaderníctvo?

Kaviareň akaderníctvo majú spoločnú hlavnú myšlienku. Vytvárajú príjemné prostredie, kde zákazníci radi trávia čas, relaxujú, oddychujú a majú možnosť sa porozprávať, či už s baristom pripravujúcim kávu, alebo s kaderníkom.

Oba priestory sú miestami, kam sa zákazníci radi vracajú, pretože ich návšteva poteší. Z kaviarne odchádzajú sošálkou kvalitnej kávy a nabití energiou. Z kaderníctva odchádzajú s novým účesom a zvýšeným sebavedomím.

Káva v kaderníckom salóne by mohla pomôcť rozvinúť rozhovory a priateľstvá a neskôr začať niečo iné.

"Určite je to tá istá skupina zákazníkov," hovorí Steve Marks, majiteľ kaderníctva, ktorý sa spojil s kaviarňou a vo svojom podniku podáva nápoje espresso. "Je to jeden celok. Tí istí ľudia, ktorí sa chodia dať skvele ostrihať, sú tí istí, ktorí chcú najlepšiu kávu."

Prečo spojiť kávu a vlasy?

Medzi vlasmi a kávou existuje vzácne spojenie. Strihanie vlasov, farbenie a holenie sú na dlhé trate. Šálka dobrej kávy môže znížiť stres z čakania a pomôcť, aby tento čas ubehol.

A tí zákazníci, ktorí majú v úmysle prísť len na kávu, budú aj tak v pokušení využiť príležitosť nechať si urobiť vlasy pri káve.

Zdroj obrázku: Detail Barbershop detail-barbershop.com

Psychologická potreba zákazníkov

Úspech trendu spojenia kaviarne s holičstvom má svoje korene vo výskume a uspokojovaní základných potrieb zákazníkov. Spojením služieb s inými produktmi prilákajú viac zákazníkov.

S trendom stále sa zvyšujúcej spotreby tieto kombinované modely pomáhajú kaviarňam do veľkej miery uspokojovať psychologické potreby zákazníkov v porovnaní s tradičným a samostatným modelom služieb.

Obchodná hodnota v šálke kávy

Možno si myslíte, že na niekoľkých šálkach kávy počas kaderníckeho procesu sa nedá zbohatnúť.

Princíp je však jednoduchý. Nejde len o to zarobiť niekoľko desiatok korún na kapučíne. Tá káva má naštartovať rozhovor, rozvinúť priateľstvo a postupne zaiskriť do niečoho väčšieho.

Ak v kaderníckom salóne ponúknete výber kávy zkvalitného kávovaru, človek, ktorý príde minúť tisícku na strihanie,minie ďalšiu stovku na kávu. A keď takto príde niekoľko zákazníkov denne, kávovar s dobrou kávou sa môže stať peknou investíciou, ktorá sa oplatí.

Ako si zariadiť kaderníctvo na kávu

Barbershopy aj espresso bary s výberovou kávou sú rastúcim trendom a tvoria miesto, kam sa zákazníci radi vracajú. Z tohto dôvodu je teraz ideálny čas, aby takýchto podnikov vznikalo viac.

Ak hľadáte zmenu vo svojom podnikaní, chcete niečo nové a prilákať nových zákazníkov, coffee bar je ideálnou voľbou.

A ak patríte medzi kaderníkov, ktorí nepatria medzi najväčších odborníkov na kávu, skúste sa spojiť sbaristom. Podobne to urobila aj Barbora Bajerová so svojou kaviarňou Spell Coffee.

Zdroj obrázku: Košická kaviareň Košická kaviareň Košická kaviareň Košická kaviareň: Detail Barbershop detail-barbershop.com

Dve odlišné odvetvia tak môžu vytvoriťniečo nové, skvelý tím a podnik, do ktorého budú chodiť zákazníci kaderníctva aj kávičkári.

Káva v holičstve

Na zriadenie kávového kútika vo vašom kaderníctve potrebujete len dobrý kávovar a predovšetkým dobrú kávu! Ak váš kadernícky salón neponúka veľa priestoru, môžete sa inšpirovať mini pákovými kávovarmi, ktoré sa zmestia aj do tých najmenších priestorov.

Ak nemáte čas na obsluhu pákového kávovaru, ďalšou skvelou možnosťou je automatický kávovar . Jeho používanie je jednoduché, rýchle a zvládne ho každý.

Ideálne by bolo, keby sa nachádzal v priestore recepcie, kde by sa káva ponúkala zákazníkom pri vstupe. Vytvorila by sa tak služba navyše, ktorá by zlepšila celkovú kvalitu služieb a starostlivosť o zákazníkov.

Na druhej strane, je tu veľa miesta a chceli by ste ho zaplniť? Otvorte si vo svojej kaviarni baristický kútik, kdesi môžete najať skúseného baristu, ktorý sa postará o správnu prípravu kávy.

Podniky, ktoré spojili kaviareň a kaderníctvo

V zahraničí existuje množstvo podnikov s podobným konceptom.

Jedným z nich je podnik Blind Barber vo Williamsburgu, ktorý okrem strihania vlasov a kapučína z kvalitnej kávy ponúka aj desať druhov piva, z toho štyri na čapovanie.

Spolu s objednaním nápojov si tak zákazníci môžu nechať ostrihať vlasy, zatiaľ čo sedia v jednom zo štyroch historických kresiel salónu.

Ďalším príkladom jemelbournský Barberesso - kaviareň spojená s holičstvom. Vytvorili ju dvaja ľudia s vášňou pre skvelé strihy a vynikajúcu kávu pripravovanú baristom.

České kaviarne a kaderníctva

Tu v Českej republike som narazila na spomínanú pražskú kaviareň/kaderníctvo Spell, ktorá kombinuje skvelú kávu, strihanie a účesy s mimoriadne priateľskou atmosférou.

Character je ďalším miestom v Prahe, kde si môžete dať dobrú kávu, alkoholický nápoj aj si nechať upraviť vlasy alebo bradu. Nachádza sa tu dokonca aj tetovacie štúdio. Z Charakteru môžete odísť s úplne novým vzhľadom.

Ďakujeme Detail kaderníctva, ktoré sa nachádza len kúsok od našej pražiarne. Mohli sme spoločne preskúmať túto tému a dať si dobrú kávu pri strihaní.

Zaradenie výberu kávy do ponuky holičstva môže byť dobrou investíciou pre podniky, ktoré chcú vyskúšať niečo nové. Káva vás zblíži, pomôže skrátiť čakanie, kým vás holič zavolá, a nabije vás dobrou energiou.