Ktorý kávovar vybrať do kancelárie?

Automatický vs. pákový kávovar

Je pre váš podnik vhodnejší automatický alebo pákový kávovar? Keďžekaždý vo vašej firme, kto bude chcieť piť kávu, nie je špičkový barista, vaša voľba by mala padnúť skôr naautomatický kávovar. Odpadne vám tak niekoľko starostí, napríklad s mletím.

Viac-menej budete potrebovať len pár ľudí, ktorí vám pomôžu kávovar nastaviť. Taktiež nie je potrebné čistiť kávovar po každej káve. Aj napriek tomu by ste nemali zanedbávať jeho údržbu.

A keďže automatické kávovary sú vhodnejšie do podnikov a kancelárií, v tomto článku sa zameriam predovšetkým na ne.

Okrem pákových a automatických kávovarov je v hre aj prekapávací kávovar, ale o tom vám poviem viac neskôr.

Kávovary podľa pripojenia na vodu

Akú prvú otázku by ste si mali položiť pri výbere kávovaru do vašej firmy alebo kancelárie? Bezpochyby by ste si mali ujasniť, či je možné kávovar pripojiť na vodu bez väčších zásahov do stien a elektroinštalácie, alebo či si vystačíte s kávovarom so zásobníkom na vodu.

Ak sa rozhodnete pre kávovar so zásobníkom na vodu, mali by ste zvážiť aj množstvo kávy, ktoré denne pripravíte. Ak sa pohybujete rádovo v desiatkach, tento typ kávovaru bude vyhovovať, v opačnom prípade sa oplatí zvážiť pripojenie na vodu a odpad.

Vprípade, že sa rozhodnete pre kávovar s priamym pripojením na vodu, nemali by ste zabudnúť na filtračnú vložku. Tá sa postará o zachytávanie nežiaducich minerálov, ktoré znemožňujú vytvorenie vyváženej šálky kávy. Na druhej strane kazeta dodáva vode potrebný horčík, ktorý má dobrý vplyv na extrakciu kávy. To znamená, že váš kávovar vydrží dlhšie a vaša káva bude mať aj lepšiu chuť.

Automatické kávovary podľa kapacity kávy

Ruka v ruke s pripojením ide kapacita kávovaru, a to nielen kapacita vody, ale aj kapacita kávových zŕn alebo odpadu.

Prvá vec, na ktorú vás však upozorním, je, že do zásobníka by ste mali dať len toľko kávy, koľko skutočne spotrebujete za deň. Zásobník nie je vhodný na skladovanie. Zrnká ľahko stratia svoju arómu a vaša káva nebude mať takú dobrú chuť.

Ak nemáte predstavu, koľko kávy je potrebné pre váš počet zamestnancov, dovoľte mi, aby som to s vami na chvíľu spočítal. Ak vezmeme do úvahy, že na jedno espresso potrebujete približne 9 g kávy, potom 1 kg kávy vychádza na približne 110 káv. Musíte tiež vziať do úvahy, že nie každý potrebuje len jednu.

Veľkosti zásobníkov sa pohybujú od približne 120 g do 3 kg. Pri väčšine kávovarov sa navyše dá množstvo kávy na dávku nastaviť, takže si môžete vychutnať vyváženú šálku kávy.

Tichý kávovar do kancelárie

Keď si kupujete kávovar do kancelárie alebo podniku, hladina hluku kávovaru bude pre vás nepochybne dôležitým faktorom. Ak budete mať kávovar v samostatnej kuchynke, tento faktor nie je až taký dôležitý, ale v coworkingovej alebo open space kancelárii áno.

V prípade menších kancelárií neurobíte chybu s kávovarmi Nivona, zatiaľ čo menšie kávovary Saeco sú o niečo hlučnejšie a nie sú ideálnou voľbou do otvoreného priestoru.

Tiché kúsky nájdete aj medzi väčšími kávovarmi a značka Melitta vás určite nesklame. Zdroj.

Chcete espresso alebo kávu s mliekom?

Aké ďalšie funkcie by ste mali zvážiť pri výbere kávovaru? Či vy a vaši kolegovia preferujete kávu s mliekom alebo bezmlieka, pretože nie všetky kávovary ju pripravia. Ale ani v práci nemusí byť vaše obľúbené latte prekážkou. Zásobník na mlieko je tiež potrebné pravidelne dopĺňať a čistiť.


Káva bez kofeínu? Žiadny problém.

Ak je medzi vašimi kolegami niekto, kto kávu miluje, ale kofeín mu jednoducho nerobí dobre, existujúkávovary s priestorom na jednu porciu mletej kávy. Tento špeciálny priestor nájdete hneď vedľa zásobníka na kávové zrná. Okrem kávy bez kofeínu je vhodný napríklad aj pre ľudí, ktorí majú obľúbenú kávu, ktorej sa nevedia nabažiť.

Filtrovaná káva pre vašu kanceláriu

Ak si vo vašej firmemimoriadne obľúbite filtrovanú kávu, potom kávovarFetco CBS-2121 určite stojí za zváženie.

Dôvody, prečo je kávovar Fetco ideálny do kancelárie:

  • Jednoduché používanie
  • Príprava až 18 litrov filtrovanej kávy za hodinu (v prípade veľkej porady máte veľa kávy za krátky čas)
  • vďaka ohrievaču a možnosti použitia nádob z nehrdzavejúcej ocele zostane káva horúca niekoľko hodín

Pákový kávovar pre kanceláriu plnú milovníkov espressa

Máte malú kanceláriu plnú milovníkov espressa, ktorí sa radi hrajú s prípravou? Potom možno stojí za zváženie pákový kávovar.

A ak je to espresso, tak kvalitné espresso! Okrem domácnosti je kávovarNuova Simonelli Oscar II ideálny aj do kancelárie. V našom online obchode nájdete verziu s nádržkou na vodu aj verziu s priamym pripojením na vodu.

Či už siahnete po automatickom alebo pákovom kávovare, nemali by ste zanedbávať jeho údržbu.

V pákovom kávovare nesmie chýbať mlynček na kávu. A chybu neurobíte ani s mlynčekomNuova Simonelli.

Pohľad HR na kávu na pracovisku

Aký je názor personálneho oddelenia na kávu na pracovisku? Opýtala som sa Tomáša Hanáka, ktorý má s náborom zamestnancov bohaté skúsenosti.

"Podľa môjho názoru je káva na pracovisku štandard, nie benefit. Tento pojem možno chápať ako niečo, čo zamestnanec dostáva navyše k svojej bežnej odmene.

Okrem toho takmer každý má doma kávovar, takže je diskutabilné, či by sa káva na pracovisku mala považovať za benefit. Prípadne je potrebné zvážiť aj to, aká káva je v očiach ľudí vnímaná ako nadštandardná.

Okrem toho sú benefity na rôznych pozíciách rôzne, takže káva môže byť na niektorých pozíciách vnímaná ako benefit a na iných nie."

Odporúčané produkty5