Kávovary Ascaso, to je všetko o farbách a espresse

Niektorí uprednostňujú štýl, iní funkčnosť. Tí, ktorí chcú oboje, si zaobstarajú kávovar Ascaso. Tieto farebné miláčikovia zo Španielska pripravujú skvelé espresso a cappuccino a je radosť sa na ne pozerať. Pozrite sa!


Prečo si zaobstarať španielsky kávovar Ascaso

Kávovary Ascaso vás zaujmú svojou farebnosťou. Len čo si získajú vašu pozornosť svojimi farbami a retro štýlom, ukážu sa ako veľmi schopné a spoľahlivé stroje na luxusne dobré domáce espresso.

A budú vám variť kvalitnú kávu ešte dlho! To preto, že kávovary Barcelona Ascaso sú vyrobené tak, aby vydržali. Používajúvysokokvalitné materiály s dôrazom na odolnosť, vďaka čomu sú dobrou investíciou pre všetkých milovníkov kávy.

Jarné farby v kuchyni s pákovými kávovarmi Ascaso

Hľadáte kávovar, ktorý rozžiari váš kuchynský priestor, ale aj vaše ospalé oči hľadajúce rannú kávu? Ascaso ponúkakávovary Dream Series v 9 farebných modeloch, takže si môžete vybrať kávovar, ktorý zodpovedá vášmu osobnému štýlu.

Žltá, modrá, červená alebo klasická čierna? Značka Ascaso ponúka všetky farby dúhy. Zdroj obrázku: Ascaso, s.r.o: Zdroj: Green Plantation

Porovnanie domácich kávovarov Ascaso

Kávovary prichádzajú s možnosťami prispôsobenia prípravy kávy. Ako napríklad nastavenie teploty vody, predsparenie a korekcia tlaku. Záleží len na vás, akému zariadeniu dáte prednosť, a teda či si vyberiete verziu Dream One alebo PID - pre špecializovanejších domácich baristov.

Ascaso Dream PID vs Ascaso Dream One

Rad domácich kávovarov Ascaso najlepšie vystihuje ichikonický model s názvom Dream. Tento model navrhol pred viac ako 15 rokmi Marc Aranyó a stále je jedným z najobľúbenejších kávovarov na trhu.

Hlavným rozdielom je, že Ascaso Dream PID je vybavený digitálnym PID regulátorom teploty a teplomerom. Tento regulátor umožňuje používateľovi presne nastaviť teplotu vody pre extrakciu kávy, čo je kľúčom k dosiahnutiu dokonalej chuti.


Regulácia ????PID je jedným z najpoužívanejších algoritmov na presné riadenie regulovanej veličiny. Je to skratka zložiek regulátora P - proporcionálny, I - integrálny a D - derivačný.????


Vysnívaný PID Dream ONE
Rozmery w/h 245/345/280 mm 245/345/280 mm
Príkon 1100W 1050W
Nádrž na vodu 1,3 l 1,3 l
Materiál tela kávovaru Hliník Hliník
Hmotnosť 10 kg 10Kg
Napätie 230V/120V 230V/120V
Ukazovateľ hladiny vody
Parná dýza Nerezová oceľ, 360°, odolná voči teplu, ø10 mm Nerezová oceľ, 360º, odolná voči teplu, ø10 mm
Portafilter Nerezová oceľ, ø58 mm Nerezová oceľ, ø58 mm
Tlak čerpadla Regulovaný podľa OPV Regulované podľa OPV
Termostat na kávu PID nastaviteľný PID nastaviteľný
Termostat pre paru PID regulovaný PID regulácia
Manometer
Ohrev s preferenciou kávy
OPV (nastavenie tlaku)
Externá odkvapkávacia miska
Aktívny ohrievač šálok
PID systém
Volumetria (automatické dávkovanie)
Tepelný kryt hlavy kávovaru
Osvetlenie nádržky na vodu
Drevené rukoväte

Ascaso Steel Uno vs Ascaso Steel Duo

Medzi ďalšie obľúbené kávovary Ascaso patria modely Steel Uno a Steel Duo. Hlavný rozdiel medzi nimi je, že Steel Duo má dvojitý bojler, zatiaľ čo Steel Uno má len jeden bojler.

Kávovar Ascaso Steel UNO má jeden okruh, ktorý pozostáva z termobloku a primárne sa zahrieva na teplotu na prípravu kávy. Ak chcete používať paru, musíte prepnúť na paru, t. j. aktivovať zvýšenie teploty systému.

Počkajte, kým sa systém zahreje a vytvorí sa dostatočné množstvo pary. Paru potom môžete použiť na šľahanie mlieka, po našľahaní mlieka je potrebné systém opäť ochladiť do režimu espresso.

Kávovar Ascaso Steel DUO dva nezávislé okruhy , vďaka čomu je známy ako systém s dvoma kotlami. Ponúka nielen maximálny komfort používania, ale aj dokonalú kontrolu nad systémom a dokonalú tepelnú stabilitu.

V kávovare sú dva samostatné okruhy a každý z nich má vlastné vykurovacie teleso. Je teda možné nezávisle nastaviť teplotu vody na prípravu espressa a teplotu vody v servisnom termobloku.


  👉Aby ste dosiahli dokonalú penu, nechajte vodu trochu teplejšiu, aby sa tryska rýchlejšie ochladila. 👈


Uno Uno PID Duo PID
Rozmery Š/V 270x360x315 mm 270x360x315 mm 270x360x315 mm
Spotreba energie 1050W 1050W 2100W
Nádrž na vodu 2 l 2 l 3 l
Materiál tela kávovaru Kov Kov Kov
Hmotnosť 12 kg 12Kg 15Kg
Napätie 230V/120V 230V/120V 230V/120V
Parná dýza Nerezová oceľ, 360°, odolná voči teplu, ø10 mm Nerezová oceľ, 360º, odolná voči teplu, ø10 mm Nerezová oceľ, 360º, odolná voči teplu, ø10 mm
Portafilter Nerezová oceľ, ø58 mm Nerezová oceľ, ø58 mm Nerezová oceľ, ø58 mm
Ohrev s preferenciou kávy/pary
Tlak čerpadla 20 bar Regulované pomocou OPV Regulované podľa OPV
Termostat pre kávu Elektronické ovládanie PID nastaviteľné PID nastaviteľný
Termostat pre paru 165 ºC +Bezpečnostný termostat PID regulácia PID riadený
Manometer
OPV (nastavenie tlaku)
Aktívny ohrievač šálok
PID systém
Volumetria (automatické dávkovanie)
Tepelný kryt hlavy kávovaru
Drevené rukoväte

Ascaso Baby T Pákový kávovar - Recenzie

Ascaso Baby T plus je menšia verzia kávovaru Barista T, ktorý je určený pre kaviarne a espresso bary. Využíva rovnaké technológie a funkcie ako profesionálny kávovar, len je celý menší.

Ide teda o kompaktný a elegantný pákový espresso kávovar, ktorý vďaka svojej profesionálnej úrovni ponúka špičkové výsledky. Umožňuje kvalitnú extrakciu kávy a je vhodný do domácností, ale aj do kancelárií či malých kaviarní/gastro podnikov.

Ascaso Baby T v továrni v Španielsku. Zdroj: instagram.com/ascaso.official/

Pri Baby T Plus je definitívnym spojením remeselného spracovania a používateľského zážitku.Ručne vyrobený v dielni v Španielsku, kávovar, je odolný pracovný kôň, o ktorého sa nemusíte báť. Zároveň je to priateľ s modernými funkciami, ako je prepojenie s mobilnou aplikáciou.

Prostredníctvom aplikácie v telefóne si môžete nastaviť každú premennú prípravy espressa. Inteligentná elektronika vo vnútri tohto na prvý pohľad tradičnejšieho kávovaru sa postará o požadované nastavenia. A ako je na tom po technickej stránke v porovnaní s populárnym kávovarom Prima?

Ascaso Baby T: dizajn kávovaru. Zdroj: ascaso.com

Ascaso Baby T Plus vs. Victoria Arduino E1 Prima One

Ascaso Baby T PLUS Victoria Arduino E1 Prima One
Rozmery Š/V 350/450/430 410/380/510
Výkon kotla (230 v) 2310 W 50-60 Hz 2600W 50-60Hz
Hmotnosť (kg) 35 36
Objem parného kotla (l) 2,5 1,5 (motor NEO)
Objemové parametre
Materiál kotla Oceľ Oceľ
Digitálny displej
Predpríprava na infúziu
Steam-by-Wire
Automatické splachovanie
Drevené príslušenstvo
Aplikácia (iOS a Android)
Rotačné čerpadlo
Izolácia kotla
Aktívne vyhrievanie šálok

 👉 Jarné obdobie je skvelou príležitosťou osviežiť interiér a dodať domácnosti trochu farieb. Ak ste fanúšikom kávy a hľadáte spôsob, ako oživiť svoju kuchyňu, farebný kávovar Ascaso by mohol byť skvelou voľbou.👈


Odporúčané produkty6