Porovnanie mlynčekov Eureka Mignon

Porovnanie mlynčeka Eureka Mignon

brúsne kamene Použitie zobrazenie ACE Plynulé nastavenie

Poznámka

Classico 50 mm espresso Nie áno áno 150 Hrubosť mletia
Silenzio 50 mm espresso nie áno áno Tiché mletie
Perfetto 50 mm espresso/filter áno áno áno jednoduché prepínanie hrubosti mletia
Špecialita 55 mm espresso áno áno áno dôsledné mletie
Filtro 50 mm filter nie áno áno bez časovača brúsenia
XL 65 mm espresso áno áno áno kamene s diamonom vo vnútri
Manuale 50 mm espresso/filter nie áno áno manuálne nastavenie
Oro 65 mm espresso/filter nie áno áno Šikmá mlecia komora

Mlynček Eureka Mignon Classico

Základná výbava každého domáceho kútika na prípravu espressa. Takto by sa dal niekoľkými slovami opísať mlynček Classico. Mlynček je určený na mletie kávy na espresso. Mletie je možné prepínať medzi automatickým a manuálnym. Pri nastavovaní hrubosti bezpochyby oceníte systém plynulého nastavenia hrubosti mletia.

Navyše vďaka systému ACE = Anti-Clumps and Electrostaticity sa káva po namletí nehrudkuje. Rovnako ako všetky nasledujúce mlynčeky je aj Classico vybav enýplochými mlecími kameňmi z nehrdzavejúcej ocele. Konkrétne tie, ktoré sa nachádzajú vo vnútri modelu Classico, majú priemer 50 mm.

Eureka Mignon Classico

Tichý Eureka Mignon Silenzio

Mlynček Silenzio je tichšia verziamlynčeka Classico. Silenzio bol prvý mlynček s touto tichou technológiou. Oceníte ho teda najmä vtedy, ak si radi pripravujete kávu ráno a nechcete budiť svojich blízkych. Oproti modelu Classico si jeho 50 mm mlecie kamene poradia aj s príležitostnou filtrovanou kávou. Pákový držiak je navyše možné odpojiť.

Silenzio sa navyše obliekol do niekoľkých farieb. Môžete si tak vybrať z čiernej, bielej alebo červenej.

Eureka Mignon Silenzio 15 BL

Dokonalá káva s kávovarom Eureka Mignon Perfetto

Meníte hrubosť mletia z espressa na filtrovanú kávu aj niekoľkokrát denne? Potom je Perfetto určený práve pre vás. Mlynček je vybavený gombíkom na rýchle nastavenie hrubosti mletia, ktorý vám umožní jednoducho prepínať medzi nastavením hrubého a jemného mletia.

Na rozdiel od modelov Classico a Silenzio sa všetky nastavenia vykonávajú prostredníctvom dotykového displeja. Vďaka tomu je všetko jednoduchšie a prehľadnejšie. Okrem toho má rovnako ako Silenzio tiché mletie, takže si môžete vychutnať rannú kávu bez výčitiek.

Eureka Mignon Perfetto

Káva ako z kaviarne s kávovarom Eureka Mignon Specialty

Prvý rozdiel, ktorým sa Specialita pýši, nie je na prvý pohľad viditeľný, pretože je ukrytý vo vnútri mlynčeka. Oprotipredchádzajúcim mlynčekom Speciality ukrýva 55 mm mlecie kamene. Plochý tvar a nerezová oceľ zostali zachované aj v tomto prípade.

Toto zväčšenie veľkosti mlecích kameňov sa prejav uje vlepšej konzistencii mletia a kvalitnejších espresso šotov, presne ako v kaviarni. Väčšia veľkosť zmierňuje teplo vznikajúce pri trení mlecích kameňov o seba. Ovládanie mlynčeka je jednoduché vďaka dotykovému displeju.

Špecialitou okrem skvelých funkcií je aj dizajnový kúsok. Môžete si vybrať až z 9 farieb a kombinácií. Páčil by sa vám čierny, strieborný alebo červený mlynček?

Eureka Mignon Specialita 16CR

Dokonalá šálka filtrovanej kávy s kávovarom Eureka Mignon Filtro

Pre kávovary na prípravu prekapávanej kávy, Chemex a V60. Skrátka, pre akúkoľvek domácu filtrovanú kávu je Mignon Filtro dokonalým riešením.

Hrubosť je potrebné nastaviť pomocou kolieska na hornej strane mlynčeka. Poteší vás všakfunkcia plynulého nastavenia hrubosti mletia, konzistentné mletie, systém proti zhlukovaniu a najmä tiché mletie.

Predtým, ako sa pustíte do mletia kávy v mlynčeku Filtro, je potrebné ju odvážiť. Ide o mlynček na jednu dávku. Takže nasypte, zomeľte, pripravte. Podobne funguje aj kávový gigant Mahlkönig EK43.

Eureka Mignon Filtro

Mlynček Eureka Mignon XL na domáce espresso najvyššej kvality

Mlynček Eureka Mignon XL je prémiový kúsok. Vo svojom vnútri ukrýva 65 mm ploché mlecie kamene, ktoré sú kryogénne ošetrené (pri -193 °C), aby sa zvýšila ich odolnosť voči opotrebovaniu. Dokáže zomlieť až 1300 kg kávy, čo je 50 rokov na dennú spotrebu 2-3 káv.

Okremtejto prémiovej funkcie disponuje aj funkciou tichého mletia, dotykovým ovládaním a nastavením časovača na dve dávky alebo napožiadanie.

Eureka Mignon XL

Univerzálny mlynček Eureka Mignon Manuale

Model Mignon Manuale je podobný modelu Classico. Narozdiel od neho je však vhodný na mletie espressa aj filtrovanej kávy. Hrubosť mletia nastavíte manuálne (aby sa mlynček nezasekával) pomocou kolieska na hornej strane.

Nastavenie hrubosti mletia je plynulé. Pri zmene hrubosti sa pohybuje spodný mlecí kameň. Plynulé nastavenie tiež znamená, že počas čistenia nestratíte pôvodné nastavenie. MlynčekuManuale navyše nechýba systém ACE, ktorý eliminuje tvorbu hrudiek.

Eureka Mignon Manuale

Eureka Oro Mignon Single Dose pre každého kávového gurmána

Radi skúšate a obmieňate nové kávy? Potom zbystrite pozornosť! KávovarEureka Oro Mignon je vhodný na dávkovanie 1-3 káv, pretože zásobník pojme len 45 gramov kávy. Každý múdry kávičkár však veľmi dobre vie, že pred mletím je dobré kávu odvážiť a tiež, že zásobník nie je na skladovanie kávy to najlepšie.

Vnútri mlynčeka sa nachádzajú 65 mm ploché mlecie kamene patentovanej technológie Diamond Inside. Mlecie kamene boli kryogénne ošetrené (pri teplote -193 °C), vďaka čomu sú odolnejšie voči zahrievaniu.

Ďalšou špecialitou mlynčeka je naklonená mlecia komora, takže káva nezostáva v mlynčeku a po namletí všetka vypadne von. Oro melie kávu do šálky z nehrdzavejúcej ocele, z ktorej potom môžete kávu preliať do portafiltru alebo niektorého z príslušenstva na filtrovanú kávu.

Eureka Oro Mignon Single Dose

Odporúčané produkty12