Najlepšie mlynčeky na kávu

Elektrické mlynčeky na všetky spôsoby prípravy kávy

Tieto štyri profesionálne mlynčeky sú to najlepšie, čo môžete pre svoju kaviareň získať. Kráľom profesionálnych mlynčekov na rok 2021 je stále Mahlkönig EK43, ale hneď za ním v tomto zozname sú hviezdne mlynčeky od spoločností Eureka a Nuova Simonelli.

1. Víťaz profesionálneho mletia kávyMahlkönigEK43

>> najlepší v kategórii: profesionálny mlynček na espresso a filter <<

Kráľ trojvlnových mlynčekov na kávu a profesionálnych mlynčekov v roku 2021. Vďaka nezameniteľnému oceľovému spracovaniu mlecích kameňov a špičkovej technológii je Mahlkönig EK43 absolútnym víťazom medzi mlynčekmi na espresso aj na filter.

Nemecká spoločnosťMahlkönig pôsobína trhu s mlynčekmi už viac ako 80 rokov a je uznávanou značkou medzi profesionálmi.Vďaka svojmu vysokému výkonu, spoľahlivosti a vynikajúcim výsledkom mletia patrí MahlkönigEK43 medzi najlepšie mlynčeky na kávu. MlynčekEK 43 zomelie 21 až 25 gramov za neuveriteľnú jednu sekundu ana stránke vytvára najkonzistentnejšiu veľkosť častíc, čo znamená vyššiu výťažnosť extrakcie a vynikajúcu chuť kávy. Jeho špeciálny tvar sa stal ikonou na medzinárodnej baristickej scéne , barista Matt Perger s ním v roku 2012 vyhral Svetový pohár pivovarníkov.

Oceľové mlecie kamene merajú neuveriteľných 98 mm a rotujú rýchlosťou 1740 otáčok za minútu, vďaka čomu sa zrná melú rovnomerne a zabraňuje sa zahrievaniu. Mlynček je vybavený ističom proti preťaženiu.

Odnímateľný zásobník na zrná s kapacitou 1,5 kg. Vďaka posuvnej doske umožňuje oddeliť násypku od mlecej jednotky, takže neunikne ani jedno zrnko. MlynčekyMahlkönig sú vždy na špičke kvality a výkonu.

>> 2. miesto v kategórii: profesionálny mlynček na espresso a filter <<

Veľké 75 mm oceľové kamene a napriek tomu pomerne malý mlynček. Klimatizácia vo vnútri, aby sa zrná pri mletí príliš nezahrievali a straty pri mletí sú tiež minimálne. Eureka opäť ukazuje, že to naozaj dokáže!

Ďalší špičkovo hodnotený mlynček od spoločnosti Eureka. Ak hľadáte elektrický mlynček, ktorý vám pomelie espresso aj filtrovanúkávu , ATOM PRO je ideálnou voľbou. Rýchly, tichý a spoľahlivý!

Skvelý pomocník do kaviarne, ale vďaka malým rozmerom 18 × 18 sa zmestí aj na menší pult, napríklad v kancelárii. Mlecie kamene sú ploché, z tvrdenej ocele, s veľkosťou 75 mm. Kapacita zásobníka je približne 500 g. V hornej časti násypky sa nachádza gumová časť, ktorá vám pomôže vyfúknuť zvyšky mletej kávy, ktoré sa usadili v mlynčeku po jeho upchatí. Pri mlynčekoch, ktoré sú také bežné, sú straty dávky kávy počas mletia v prípade mlynčeka Atom minimálne.

Mlynček je tiež vybavený ventiláciou, čím zabraňuje prehriatiu a pomáha udržiavaťmlynské kamene prikonštantnej teplote. Čo je veľkou výhodou, pretože zabraňuje spáleniu kávových zŕn a tým aj ovplyvneniu výslednej chuti kávy.

3. Taliansky špičkový kávovar Victoria Arduino

>> Najlepšie v kategórii: profesionálny mlynček na espresso <<

Jedinečný mlynček vyvinutý najlepšími baristami na svete. Victoria Arduino zmenila pravidlá prípravy espressa patentovaním gravimetrickej technológie. Mythos 2 kontroluje hmotnosť mletej kávy a dávkuje ju podľa vopred nastavenej hodnoty. Patentovaný systém poskytuje úsporu energie aznižuje teplotu mletia. Vďaka systému Clima Pro 2. 0 savo vnútri mlynčeka udržiavakonštantná teplota.

MlynčekMythos 2 je výkonnejší, má celohliníkové telo a dva ventilátory, ktoré umožňujú rýchlejšie chladenie motora. Vďaka mlynčeku Unique , ktorý vyvinuli najlepší baristi na svete, podporujú kamene s priemerom 85 mm konštantné a rýchlejšie mletie kávy.

4. Eureka Atom Speciality 75 pre dokonalé espresso

>> Najlepšie v kategórii: profesionálny mlynček na espresso do 30 000Kč <<

Výkonný, rýchly, neuveriteľne tichý a presný s presným nastavením hrubosti mletia a veľmi jednoduchou údržbou. To je mlynček Atom Specialty 75 od renomovanej značky Eureka. Je to dokonalý mlynček pre všetky kaviarne a domácich baristov, ktorí chcú maximálnu kvalitu.

Mlynček je vybavený elektronickým dávkovaním kávy a vďaka patentovanému mechanizmu nastavenia hrubosti mletia je práca s mlynčekom naozaj jednoduchá. Tento špičkový mlynček so 75 mm mlecími kameňmi urobí radosť všetkým nadšeným baristom.

5. Nuova Simonelli MDXS s pokročilou technológiou mletia

>> 2. miesto v kategórii: profesionálny mlynček na espresso do 30 000Kč <<

Najväčšou výhodou elektrického mlynčeka od svetovej talianskej značky Nuova Simonelli je rýchlosť mletia. Mlynček je vybavený mlecími kameňmi vyrobenými z ocele. Je vhodný pre všetky gastronomické zariadenia, ale vďaka nízkym nákladom na údržbu si ho môžete kúpiť aj do domácnosti.

Na LCD displeji môžete nastaviť čas mletia na jednoduchom aj dvojitom horáku a vďaka počítadlu nestratíte prehľad o tom, koľko káv ste v ten deň pripravili. K dispozícii jeaj LED kontrolka.

Vďaka technológii Sillent je mlynček mimoriadne tichý. Poskytuje vysokokvalitnú dávku mletia, ktorá sa sype priamo do portafiltru. Vďaka prevzdušňovaciemu systému v mlecej komore zabezpečuje rovnakúteplotu kávy, . Mlecie kamene s priemerom 65 mm poskytujú rýchlosť mletia 2 g/s. Čistenie mlynčeka je jednoduché a údržba je naozaj rýchla .

Domáce elektrické mlynčeky na správnu prípravu espressa

Ak si chcete doma rýchlo a pohodlne namlieť kávu, kvalitný elektrický mlynček je nevyhnutnosťou!

>> Najlepšie v kategórii: domáce mlynčeky na espresso <<

Kvalitný, tichý a pohodlný mlynček s nulovou retenciou. To znamená, že bol navrhnutý tak, aby v mlecej jednotke nezostala takmer žiadna káva. Je teda skvelou voľbou pre tých, ktorí často menia druh kávy. Hrubosť mletia sa nastavuje plynulo pomocou bezstupňového systému. Ide o systém, pri ktorom sa hrubosť reguluje pomocou spodného kameňa. Stupeň hrubosti sa tak zachováva aj po čistení a údržbe .

Mlynček je vybavený systémom ACE, ktorý zabraňuje vzniku hrudiek a elektrostatickým efektom.

>> 2. v kategórii: domáce mlynčeky na espresso <<

Tento domáci elektrický mlynček vám poskytne prvotriedne mletie pre akýkoľvek spôsob prípravy vašej obľúbenej kávy. Od espressa až po filtrovanú kávu. Snastavením hrubosti mletia 35 indikátorov môžete mlieť kávu na espresso aj French press.

Je vybavený LED displejom, na ktorom môžete nastaviť aj čas mletia, dávkovanie pre jedno alebo dvojité espresso alebo môžete nastaviť režim manuálneho mletia. Je vybavený oceľovými kameňmi s priemerom 54 mm a zásobníkom s kapacitou 500 g.

>> 3. v kategórii: domáce mlynčeky na espresso <<

Veľkou výhodou tohto mlynčeka sú jeho malé rozmery, vďaka ktorým je ideálny na domácu prípravu kávy. Mlynček má jednoduché dotykové ovládanie, na ktorom môžete nastaviť čas a požadovanú hrubosť mletia pre jednu alebo viac dávok.

Mlynček je vybav enýsystémom proti zhlukovaniu kávy statickým nábojom. Mletie sa spúšťa jednoducho tlačidlom za pákovou priehradkou, ktorá sa sama udrží, takže si môžete počas prípravy cappuccina odskočiť prekanvicu mlieka.

Ploché mlecie kamene s priemerom 55 mm vám zabezpečia rýchlejšie mletie a efektívnosť. Mikrometrické nastavenie mletia vám umožní jemne doladiť hrubosť mletia.

Domáce elektrické mlynčeky na filtrovanú kávu

Či už túžite po french presse alebo všadeprítomnej V60, domáce elektrické mlynčeky na kávu vám pomôžu pripraviť tieto alternatívne nápoje rýchlo a jednoducho.

>> Najlepšie v kategórii: domáce mlynčeky na filtrovanú kávu <<

Tento elektrický mlynček od spoločnosti Wilfa je kombináciou kvalitného mlynčeka abaristickej váhy , ktorá je súčasťou veka na vrchnej strane mlynčeka. Váha je digitálna, má presnosť 0,1 g a môžete ju pripojiť aj k svojmu smartfónu.

Uniform vám pomelie kávu na espresso aj french press. Mlynček má mlecie kamene vyrobené z kvalitnej ocele s veľkosťou 58 mm. Vďaka tomu je mletie kávy rovnomernejšie.

Vďaka skvelému dizajnu sa bude vo vašej kuchyni naozaj vynímať. Čo sa týka možnosti prehriatia, výhodou je pomalý motor. Medzi ďalšie výhody patrí senzor automatického vypnutia. Mlynček Wilfa uniform je veľmi tichý a veľkosť násypky je 75 g.

>> 2. v kategórii: domáci mlynček na filtrovanú kávu <<

Ideálny domáci pomocník na prípravu prekapávanej kávy alebo iných alternatívnych metód. Mlynček ponúka 31 nastaviteľných úrovní hrubosti mletia, ktoré vám uľahčia prácu pri príprave kávy v kancelárii alebo doma .

Je vybavený plochými mlecími kameňmi z nehrdzavejúcej ocele s priemerom 64 mm. Štýlový a dizajnový mlynček sa hodí do každej kuchyne. Elegantná nádoba obsahuje aj pomocné hroty na odmeranie 20 g, 40 g, 60 g alebo 80 g.

Mlynček je vybavený funkciou automatického zastavenia a jeho údržba je veľmi jednoduchá. Mlynček je tichý, takže svoju obľúbenú kávu môžete mlieť aj v skorých ranných hodinách.

Na mletie menšieho množstva kávy vám postačí ručný mlynček na kávu

Stále sa trochu strácate vo výbere ručných mlynčekov a premýšľate, ktorý si zaobstarať? Vybrali sme pre vás len tie najlepšie z najlepších!

>> Najlepšie v kategórii: ručné mlynčeky <<

Tento domáci ručný mlynček mnohí baristi považujú za najlepší na svete. Mlecie kamene s ostrejšími hranami vám umožnia ľahšie mletie a rovnomerne namletú kávu. V mlynčeku nezostávajú takmer žiadne zvyšky kávy. Mletie môžete nastaviť pomocou otočného gombíka pod mlecími kameňmi. Mlynské kamene z nehrdzavejúcej ocele sú neutrálne z hľadiska ich vplyvu na chuť kávy. Kávu môžete mlieť na espresso aj na inéalternatívne spôsoby .

Skvelou funkciou je systém snap-in, vďaka ktorémusi zapamätá vaše preferované nastavenie mletia, takže ho môžete opakovať stále dokola.

Výrobky Comandante neobsahujú hliník a používajú vysokoúčinné polyméry bez BPA, ktoré spĺňajú najprísnejšie normy bezpečnosti potravín. Mlynček Comandante bol navrhnutý tak, aby vydržal roky a roky intenzívneho používania.

2. Chýba vám cestovný mlynček na kávu? Siahnite po mlynčeku 1Zpresso K-Plus

>> 2. v kategórii: ručné mlynčeky <<

Ak hľadáte mlynček, ktorý bude skvelým spoločníkom na cesty, K-plus je jasnou voľbou. Telomlynčeka je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, takže je veľmi odolné a nemusíte sa obávať, že sa počas cestovania rozbije alebo akokoľvek poškodí. Mlynček má až 90 stupňov nastavenia hrubosti a disponuje nastavením extrémnej hrubosti a odolnými oceľovými mlecími kameňmi. Výber, akú kávu si chcete práve teraz uvariť, je teda len na vás.

Mlynček má kapacitu na 35 až 40 gramov kávy. Funkcia rýchlej demontáže vám ušetrí veľa práce, pretože po očistení mlynčeka od zvyškov starej namletej kávy nemusíte mlynček znovu kalibrovať.

3. Timemore Chestnut G1 Plus pre dokonalý pôžitok z kávy

>> 3. v kategórii: ručné mlynčeky <<

Moderný dizajn tohto mlynčeka získal svetoznáme ocenenie v jednej z najväčších dizajnérskych súťaží The Red Dot Design Award. A niet divu. Jeho elegantný hranatý dizajn s použitím drevených prvkov zaujme každého.

Telo mlynčeka je vyrobené z jedného kusu hliníka, čo vám zaručí pohodlné a stabilné mletie. V mlynčeku sa nachádzajú dve guľôčkové ložiská, vďaka ktorým sa mlecie kamene o seba pravidelne a s minimálnou odchýlkou trú, čo zaručuje konštantné mletie kávy .

Mlecie kamene sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele potiahnutej zliatinou titánu. Tým sa znižuje opotrebovanie mlecích kameňov. Každý stupeň mletia je rovnomerný.

Odporúčané produkty3